Reklam

UYARMIŞTIK

Yakın bir zaman önce gazetemiz sütunlarına taşıyarak yetkilileri uyardığımız “Recep Tayyip Erdoğan Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Tehlikeli Okul Yolculuğu” adlı haberimizle üst geçit sorunu dile getirmiştik. Dün sabah saatlerinde öğrencilerin en yoğun olduğu okul giriş saatinde öğrenci yaya geçidinde kaza oldu.

UYARMIŞTIK
28 Eylül 2021 - 04:38
Kaza sonrası öğrenci velileri tepkileri dile getirdiler. Aileler trafik ışığı veya üst geçit yapılabilmesi için illa bir öğrencinin ölmesi mi gerekiyor diyerek yetkililerden önlem almalarını istediler.

Öğrenciler Faciadan kıl payı kurtuldu
Okulda eğitim gören yaklaşık sekiz yüz öğrenci her gün karşıdan karşıya geçerken hiçbir önlem alınmayan bu kavşakta büyük tehlike yaşıyorlar. Dün sabah saatlerinde okul girişinde gene öğrenciler faciadan kıl payı kurtuldular. Afyonkarahisar istikametinden Eşkşehir istikametine gitmekte olan 03 UZ 696 plakalı araç 43 BH 592 plakalı araca arkadan çarptı. Araç sürücüsü direksiyon hâkimiyetini kaybederek öğrencilerin geçtiği yaya geçidinin üzerine çıkarak durabildi. On anda karşıdan karşıya geçen öğrenciler korku dolu anlar yaşadı. Kaza nedeniyle iki araçta da maddi hasar meydana gelirken 43 BH 592 plakalı araç sürücü hafif şekilde yaralandı. Kaza sonrası öğrenci velileri tekrar üst geçit taleplerini dile getirdiler. Aileler her sabah okul girişi ve çıkışı saatlerinde tedirgin olduklarını, kavşakta sürekli kaza meydana geldiğini söylediler. >>Mehmet Karakaş

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum