Reklam

TÜRKOĞLU'NA TEPKİ, ZEYBEK'E DESTEK

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Basketbol yönetimine “AYAR” niteliğindeki eleştirisine ilimizde görev yapan spor medyası da tepki gösterdi.  Spor medyası yaptığı açıklamada; “MEKSA Yatırım Afyon Belediyespor takımı oynadığı maçta hakem hataları nedeniyle haksızlığa  uğramıştır. Türkoğlu, dikkatleri başka yöne çekerek hataları örtmeye çalışıyor” denildi.

TÜRKOĞLU'NA TEPKİ, ZEYBEK'E DESTEK
17 Ocak 2020 - 10:39

Pazar günü Veysel Eroğlu Salonunda oynanan Afyon Belediyespor-Gaziantep Basketbol maçı sonrası Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, sosyal tedya hesabından maçı yöneten hakemlerin takdir haklarını rakip takım lehine kullanması sonrası takımımızın mağlup olduğunu, buna rağmen takımı, teknik heyeti ve salonu dolduran binlerce seyirciyi kutlayan mesaj yayınlamıştı.  Başkan Zeybek‘in bu paylaşımına Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun Afyonkarahisar Belediye Başkanı’nı ve Basketbol yönetimine ayar niteliğindeki eleştirisi tüm Afyonkarahisar halkının ve sporseverlerin tepkisine neden oldu. Başkan Zeybek’in paylaşımına bir destekde ilimizde görev yapan spor medyasından geldi.
İlimizde görev yapan spor medyası yaptıkları ortak açıklamada şu görüşlere yer verdi:
“ING Basketbol Süper lig  16. hafta Afyon Belediye-Gaziantep maçını 3 binin üzerinde Afyon seyircisi salonda, on binlerce basketbol severde televizyonları karşısında izlediler. Basketbol bilgisi olan tüm spor severler hatalı hakem kararlarının skoruna nasıl etkilediğini üzülerek izledi.
 
Şehrinin takımını binlerce Afyonlu ile salonda bizzat seyretmiş  Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ‘in haksızlığa duyarsız kalması beklenemez. O salonda olan binlerce spor sever dakikalarca federasyonunuzun hakemlerini ayakta protesto alkışına tuttu.
 
Spor medyası olarak  sporun içinde olan kim olursa olsun,  haksızlığa uğradığında yanında olduk ve olacağız. Afyon Belediyespor takımı oynadığı maçta hakem hataları nedeniyle haksızlığa  uğramıştır.
 
Federasyon başkanı dikkatleri başka yöne çekerek hakemlerine sahip çıkmış olmuyor. Hakemlerde insan hata yapabilir ancak hataların üzeri bizzat  federasyon başkanı tarafından örtülmeye çalışılması insanların zihnine şüphe düşürür ki bu başta hakemlere ve spora yapılacak en büyük kötülük olur.
 
Onursal Başkanı olduğu Afyon Belediyespor takımının haksızlığa uğradığını sosyal medya aracılığı ile ifade eden şehrin Belediye Başkanına davranış dersi vermeye kalkmak Hidayet Türkoğlu’na yakışmamıştır” denildi.
 
TARAFTAR GRUPLARINDAN ZEYBEK’E DESTEK
 
Federasyon Başkanının açıklamasının ardından tüm kesimlerden takıma ve Belediye Başkanı Zeybek’e destek geliyor. Afyok grubu; “Maç boyunca takımımızı destekledik, hakemlerin yönettikleri maçın kayıtları her yerde var, federasyon açıp hakemlere ders diye izletsin. Bir maçı hakemler nasıl katletmiş dönüp dönüp izlesinler, bizler takımlarımızın başarısında da başarısızlığında da buradayız. Olmaya da devam edeceğiz.
Maç boyunca yapılan hataları Afyonlu taraftar sadece alkışla protesto etti. üç hakem kasıtlı ve taraflı yönetti yetmedi Federasyon başkanı sipariş soru ile tehditvari  açıklama yapıyor. 
Ne federasyon ne de federasyon başkanı Afyonu tehdit edemez. Hidayet Türkoğlu ve hakemler Bu tavrı düzeltmezse Afyon halkı bunu seyretmez hakkını arar.” >>Cumhur Bursalıoğlu
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum