Reklam

TOPRAK DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Romanya’da düzenlenen Dünya Plaj Güreşi müsabakalarında 60 kiloda Abdullah Toprak Dünya Şampiyonu olarak al bayrağımızı dalgalandırırken, Ceren Sıla Müjde ise kategorisinde Dünya 4. Olarak büyük bir başarıya imza attı.

TOPRAK DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
27 Eylül 2021 - 02:35
Romanya’da düzenlenen Büyükler Dünya Seri Plaj turnuvası ile yıldızlar ve gençler Dünya plaj güreşi müsabakalarında ilimiz sporcuları büyük başarılara imza attı. 60 kilogramda Yıldızlar Kategorisinde Abdullah Toprak Dünya Şampiyonu olurken, Taşoluk Belediye Güreş Kulübü sporcusu Ceren Sıla Müjde ise 50 kg. Dünya 4. Olarak ilimizin gururu oldular.
AL BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRDI
Büyükler Dünya Seri Plaj turnuvası ile yıldızlar ve gençler Dünya plaj güreşi müsabakaları Romanya’da düzenlendi. Afyonkarahisar Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezinde  eğitimine devam eden Abdullah Toprak, Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası Yıldızlar Kategorisi 60 Kilogramda Dünya Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı. 
EN İYİ DERECESİNİ ELDE ETTİ
İzmir’de yapılan Yıldızlar Plaj Güreş Türkiye Şampiyonasında rakiplerini bir bir dize getirerek birinci olmuş ve elde ettiği başarıyla Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına katılmaya hak kazanan Taşoluk Belediyesi Güreş Kulübü sporcularından Ceren Sıla Müjde Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası kızlar kategorisi 50 kilogramda dünya dördüncüsü olarak en iyi derecesini elde etmeyi başardı. 
Her iki sporcumuzda elde ettikleri başarılarla Afyonkarahisar’ın bir kez daha gururu olmanın mutluluğunu yaşadı. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum