TOPLUMUN YÜZDE 60'I AŞILANMIŞ OLACAK

İl Genel Meclisi olağan üstü toplantısında konuşan İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, pandeminin bitmesini temenni ederek bu ay ve önümüzdeki ay yapılacak aşılamayla birlikte toplumun yüzde 60’ın aşılacağını söyledi.

TOPLUMUN YÜZDE 60'I AŞILANMIŞ OLACAK
18 Mayıs 2021 - 08:00
Toplantının açılışında meclis üyelerinin bayramını kutlan Başkan Çoban, İsrail zulmü nedeniyle İslam aleminin buruk bir bayram kutladığını dile getirdi. Çoban, Bayramlar sevinç günleridir. Hem mutluluğun hem de varlığımızın paylaşıldığı günlerdir. Gönlümüz isterdi ki tüm İslam Alemi olarak güzel bir bayrama girelim. Ancak Kudüs’te maalesef yıllardır devam eden İsrail zulmü nedeniyle İslam Alemi gerçekten buruk bir bayram kutladı. nşallah gönlümüz arzu ediyor ki ülkemizde ki tüm işyerleri açılsın. Normal mesai düzenine geçilsin ve bu salgın inşallah bitsin. Önceki gün itibariyle 26 milyon kişimiz aşılanmış. İnşallah bu ay ve gelecek ay yapılacak aşılarla nüfusumuzun yüzde 60’nın aşılanacağına inanıyorum” dedi.
Pandemiden dolayı inşaat istenilen düzeyde ilerlemedi
Toplantıda daha sonra gündem maddelerine geçildi. İhsaniye ilçesine bağlı Ayazini köyünde mülkiyeti idareye ait olan 7 bin 485,39 metrakere yüzölçümlü arsa vasfında ki taşınmazın 4 bin metrekarelik kısmı 17 Şubat 2021 tarihli 52 sayılı meclis kararıyla turizme yönelik işletme yapma amacıyla Kolaylı Turizm A.Ş’ye 10 yıl süre ile kiralanmıştı. Şirket tarafından verilen dilekçede yatırım faaliyetlerine başlanıldığı, yatırımın faaliyete geçene kadar yatırım maliyetinin 5 milyon TL’yi bulması nedeniyle yatırım bedeli yüksekliği ve muhtemel artışların dikkate alınarak kira süresinin 20 yıla çıkması talep edildiği açıklandı. Şirketin kira süresinin 20 yıla çıkması talebini uygun gören aynı yönde ki komisyon raporları oybirliğiyle kabul edildi. Aynı şekilde Ayazini köyünde 7 bin 485,39 metrekarelik arsanın 3 bin 383 metrekarelik kısmının turizm işletmesi yapılması amacıyla Aşpa Gıda A.Ş’ye 17 Şubat 2021 tarihinde ki meclis kararıyla 10 yıl süre ile kiralandığı belirtildi. Şirketin idareye verdiği dilekçede; Yatırımın faaliyete geçinceye kadar 3 milyon TL maliyeti bulacağı, pandemiden dolayı inşaatın istenilen hızda ilerlemediği, yatırım maliyetleri göz önünde bulundurularak kira süresinin 20 yıl uzatılması talebini uygun gören komisyon raporları kabul edildi.
İYİ Parti Merkez Üyesi Alper Yağcı’da geçmiş Ramazan Bayramını kutladı. >>TÜRKELİ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum