Reklam

"TBMM 27. DÖNEM 4. YASAMA YILI ÜLKEMİZE MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN"

Önceki Dönem Orman ve Su İşleri Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Prof. Dr. Veysel Eroğlu TBMM 27. Dönem 4. Yasama yılının açılışı nedeniyle bir basın açıklaması yayımladı.

"TBMM 27. DÖNEM 4. YASAMA YILI ÜLKEMİZE MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN"
01 Ekim 2020 - 18:53

Eroğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“101 yıl önce İstiklal Harbiyle başlayan kutlu seferberliğimiz; Samsun, Amasya, Erzurum, Sivas Kongrelerinin ardından Ankara’da ilk menziline ulaşmıştır. Bu kutlu seferberlik; 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışıyla yeni bir safhaya ulaşmıştır. İstiklal Harbimizi bizzat sevk ve idare eden Türkiye Büyük Millet Meclisi, dönemin bütün zorluklarına göğüs gererek, bu mücadeleyi zaferle taçlandırmıştır. Milletimiz, Anadolu topraklarında bin yıllık varlığı döneminde Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti olarak üç devlet kurmuş olup; 2 bin 200 yıllık bir mirasa sahiptir. Dünyada böylesine derin, yaygın ve kesintisiz devlet tecrübesine sahip bir başka millet yoktur”.
“EŞİNE AZ RASTLANIR BİR MÜCADELE VERMİŞTİR”
Son dönemde Gazi Meclisinin PKK’dan DEAŞ’a ve FETÖ’ye kadar birçok terör örgütünün hain girişimlerine boyun eğmediğini ifade eden Eroğlu: “Gazi Meclisi Milletimizle birlikte; istiklaline ve istikbaline olan bağlılığını göstermiştir. 15 Temmuz'da verdiği mücadele ile Türkiye Büyük Millet Meclisimiz de, ikinci defa gazilik unvanıyla şereflenmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, İstiklal Harbini yönetirken de, 15 Temmuz'da FETÖ'nun karşısına cesaretle dikilirken de, milletimiz adına tarihte eşine az rastlanır bir mücadele vermiştir. Bu düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 27. Dönem 4. Yasama Yılının ülkemize, milletimize, milletvekillerimize hayırlı olmasını diliyor, Meclis çalışmalarında üstün muvaffakiyetler temenni ediyorum”dedi. >>Yasin AY

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum