SGK İL MÜDÜRÜ FİDAN'DAN BAŞKAN GÜMÜŞ'E ZİYARET

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Samet Fidan Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasına ziyarette bulundu.

SGK İL MÜDÜRÜ FİDAN'DAN BAŞKAN GÜMÜŞ'E ZİYARET
21 Ocak 2021 - 10:32
SGK İl Müdürü Samet Fidanı Oda Başkanı Serhat Gümüş ve Başkan Yardımcısı Naci Yıldırım karşıladı. SGK İl Müdürü Samet Fidan 7256 Sayılı Yapılandırma Kanunu ve Yeni istihdam teşvikleri, kayıt dışı istihdam sorunları, sahte işyeri ve sahte sigortalılık sorunları ve bu işlemleri ana merkezi olan Muhasebe meslek mensuplarının SGK‘dan bekledikleri önerileri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.
“BAŞVURU TARİHLERİNE DİKKAT EDİLMELİ”
SGK İl Müdürü Samet Fidan Sigortalı ve işverenlerin 1 Şubat 2021 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerektiğini, “Başvurular e-sigorta, e-devlet kanalıyla internet üzerinden yapılabileceği gibi, şahsen veya posta yoluyla bağlı bulundukları sosyal güvenlik il müdürlüğü/sosyal güvenlik merkezine de yapılabilir” dedi. Vatandaşların mükelleflerin başvuru süreçlerini iyi takip etmesi gerektiğini ve başvuru tarihlerinin kaçırılmaması gerektiğini "Sigorta primleri, genel sağlık sigortası primleri, işsizlik sigortası primi, idari para cezaları, iş kazası veya meslek hastalığı, malullük ve vazife malullüğü sonucunda doğan rücu alacakları, yersiz ödenen gelir ve aylıklardan doğan alacaklar, 4/b (Bağ-Kur) sigortalılarının daha önce dondurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğacak alacaklar, yapılandırma kapsamında faydalanmalarının mükelleflere ve vatandaşlara kendileri açısından fayda sağlayacağını dile getirdi. Oda Başkanı Serhat Gümüş SGK İl Müdürü Samet Fidan’ nın ziyaretinden büyük mutluluk duyduklarını kendilerinin her zaman biz muhasebecilerin sorunlarıyla ilgilendiğini çözüm ve önerilere açık olduğunu dile getirdi. >>TÜRKELİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum