Reklam

"Seçime ilk turda kendi adayımızla gireceğiz"

Türkiye Değişim Partisi (TDH)  Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin hiçbir ittifakı desteklemediğini ifade ederek, ilk turda kendi adayları ile seçime gireceklerini kaydetti. Sarıgül arıca ‘Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?’ sorusuna ise kaçamak yanıt vererek, adayı partinin belirleyeceğini söyledi.

"Seçime ilk turda kendi adayımızla gireceğiz"
12 Ocak 2021 - 08:00


Başkan Sarıgül, partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığının açılışı için kente geldi. Açılış sonrası bir otelde basın toplantısı düzenleyen ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sarıgül, ‘ittifakları destekleyecek misiniz?’ soruları üzerine önemli açıklamalarda bulundu.
“Seçimlere ilk turda kendi adayımızla gideceğiz”
Türkiye Değişim Partisi olarak ilk turda kendi adaylarıyla seçime gideceklerini belirten Sarıgül, “Türkiye Değişim Partimizin ittifakını yurttaşlarımızla ve milletimizle yapacak, Türkiye Değişim Partimiz milletimizin sağcıydı, solcuydu, o ittifaktandı bu ittifaktandı diye ikiye bölünmesini arzu etmiyor. Biz Türkiye Değişim Partisi olarak, sağ elimizle sol elimizi birleştiriyoruz ve ben insanım diyen herkesle beraberiz. Bu nedenle birinci turda bu ittifakı da öbür ittifakı da doğru bulmuyoruz. Türkiye Değişim Partimiz olarak biz ilk turda kendi adayımızla seçime gireceğiz ve ilk turda inanıyorum ki bütün milletimiz Türkiye Değişim Partimizin görüşlerini düşüncelerini milletimizle buluşturdukça inşallah milletimiz ilk turda Türkiye Değişim Partimizin adayına büyük bir ilgi gösterecektir. O nedenle biz daha birinci turda yurttaşlarımızı şu ittifaktı bu ittifaktı diye ikiye bölmek istemiyoruz. Birinci turda bir kez daha ifade etmek istiyorum, kendi adayımızla mutlaka seçime gireceğiz ve inanıyorum ki yurttaşlarımızda bizim adayımıza son derece büyük ilgi gösterecekler” dedi.
“Biz istiyoruz ki güçlü parlamento olsun”
TDH olarak adaylarının kim olacağı konusunda sorulan soruya ise Sarıgül, “Türkiye Değişim Partimizin Adayını bir gelirse, kısmet olursa, Afyon'dan açıklayacağız. Ama bu kararı ben vermeyeceğim. Kocatepe'de belki bu kararı vereceğiz. Bu kararı 26 Ağustos'u, 27 Ağustos'a bağlayan o gece sabah namazı ile birlikte vereceğiz. Türkiye Değişim Partimizin adayını ben belirleyemem. Partimizin adayını milletimiz beliler, milletimizin ilgisine göre, milletimizin teveccühüne göre, parti meclisimizin, kurucular kurulumuzun vereceği karar neyse, Türkiye Değişim Partisi'nin adayı o zaman şekilleniyor. Demokratik parlamenter sisteme geçilmesini arzu ediyoruz. Biz istiyoruz ki güçlü parlamento olsun, Başbakan olsun, Cumhurbaşkanı olsun, Cumhurbaşkanı da bütün milletimizin sığına limanı olsun. Çünkü Cumhurbaşkanlığı makamı siyasi bir makam olmasın kendisine oy versin vermesin, bütün yurttaşları şevkatle Cumhurbaşkanı bağrına bassın” diye konuştu. >>Hayati Kanat
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum