Reklam

Saldivar&Wright ve Güven göz kamaştırıyor

16. haftası geride kalan ING Basketbol Süper Ligde istatistik liderleri sıralaması belli oldu. Temsilcimizin başarılı oyuncularından Francisco Saldivar sayı krallığı sıralamasında bu haftada zirvede yer alırken, asist krallığı sıralamasında ise Christopher Wright’ta ilk sıradaki yerini korudu. Egemen Güven ise ribaund krallığı sıralamasında 2 basamak birden yükseldi.

Saldivar&Wright ve Güven göz kamaştırıyor
12 Ocak 2021 - 07:45

Sezona Avrupa hedefiyle start veren ve bu yolda ilerleyen ilimizin basketboldaki gururu HDI Sigorta Afyon Belediyesporun başarısında büyük pay sahibi olan Francisco Saldivar, Christopher Wright ve Egemen Güven bu haftada istatistik liderlerinde kendilerinden söz ettirdiler.
Francisco Saldivar sayı krallığı sıralamasında bu haftada zirveyi kimseye kaptırmazken, Saldivar gibi Christopher Wrightta asist krallığı sıralamasında bu haftada zirveyi bırakmadı. Temsilcimizin bir diğer başarılı oyuncusu Egemen Güven ise bu hafta ribaund krallığı sıralamasında 10. Sıradan 8 nci sıraya yükseldi.
ZİRVEYİ BIRAKMADI
Sayı krallığı sıralamasında temsilcimiz HDI Sigorta Afyon Belediyesporun başarılı oyuncusu Francisco Saldivar bu haftada zirvedeki yerini korudu. Saldivar 21,2 sayı ortalamasıyla ilk sırada yer alırken, 20.5 ortalamayla Beşiktaştan Alperen Şengün ikinci, 19.4 sayı ortalamasıyla Bahçeşehir Kolejinden Erick Green ise üçüncü sırada yer aldı.
EGEMEN GÜVEN YÜKSELİŞE GEÇTİ
Ligin başından bu yana zirveyi kimseye kaptırmayan Empere Halı Gaziantep Basketboldan Mouhammadou Jaiteh bu haftada zirvedeki yerini korurken, 10.6 ortalamayla Beşiktaşın başarılı oyuncusu Alperen Şengün ikinci sırada yer aldı. 8.3 ortalamayla Büyükçekmece Basketboldan Gabriel Olaseninin üçüncü sırada yer aldığı listede temsilcimiz HDI Sigorta Afyon Belediyespordan Egemen Güven iki basamak yükselerek 7.3 ortalamayla listede kendine 8. Sırada yer buldu.
WRİGHT AÇIK ARA ZİRVEDE
Temsilcimiz HDI Sigorta Afyon Belediyesporun başarılı oyuncusu Christopher Wright 7.7 ortalamayla zirvede yer alırken, OGM Ormanspordan Terrelle Holloway 6.6 ortalamayla ikinci, Tofaşdan Berk İbrahim Uğurlu 6.2 ortalamayla üçüncü, temsilcimizden Francisco Saldivar 5.5 ortalamayla listede 8. Sırada yer aldı.
>>Cumhur Bursalıoğlu

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum