Reklam

Ortaokul öğrencilerinden örnek başarı

TÜBİTAK tarafından Nisan ayında Konya'da yapılması gereken Bölge Finali Covid 19 pandemisi nedeniyle 13-15 Ekim 2020 tarihleri arasında online olarak yapıldı.

Ortaokul öğrencilerinden örnek başarı
23 Ekim 2020 - 08:18


Bölge finaline ilimizden Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi 11, Dinar Bilim ve Sanat Merkezi 1, Hacı Ahmet Özsoy Ortaokulu 1, Özel Doğa (İstek) Ortaokulu 1, Özel Bahçeşehir Ortaokulu 1 proje ile katıldı.
Dereceye giren öğrenciler açıklandı
TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finali sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre öğrenciler 3 birincilik, 1 ikincilik ve 2 üçüncülük elde etti. Teknolojik Tasarımda; Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi 1.  Hacı Ahmet Özsoy Ortaokulu 3. Türkçede; Dumlupınar Bilim Sanat ve Merkezi 1. Dinar Bilim ve Sanat Merkezi 2. Yazılımda; Özel Doğa Ortaokulu 1. Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi 3. oldu. Açıklanan sonuçlara göre Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezinin "Yüksek Ateş Nedeni ile Havale Geçirme Riskini En Aza İndiren Sistem Tasarımı" isimli Teknolojik Tasarım projesi 1.  "Masal Anlatıcılığı Çalışması: Anadolu Masalları Örneği" isimli Türkçe projesi 1.  Özel Doğa (İstek) Ortaokulunun "Zamandan Tasarruf Sağlayan Akıllı Asansör" isimli Yazılım projesi 1. Seçilerek, Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı. Ayrıca Dinar Bilim ve Sanat Merkezinin "Braille Alfabesi ve Türkçe Alfabe ile Sözlük Yapbozları" isimli Türkçe projesi 2. lik, Hacı Ahmet Özsoy Ortaokulunun "Emniyet Kemeri Yoksa Hızda Yok" isimli Tasarım projesi 3. lük ve Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezinin  "Mobil Uygulama ile Etkileşimli Çalışan Robotik Rehabilitasyon Eldiven Tasarımı" isimli Yazılım projesi 3. lük kazandı. >>TÜRKELİ
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum