Reklam

Okulların açılacağı tarih belli oldu!

2020 Okullar ne zaman açılacak? Okullar Haziran'da mı açılıyor?

Okulların açılacağı tarih belli oldu!
16 Mayıs 2020 - 18:57

Milyonlarca öğrencinin ve velinin merak ettiği konuya dair son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan okullar ne zaman açılacak sorusuna ilişkin geçtiğimiz günlerde net bir açıklama yapılmıştı. Bakan Selçuk, 1 Haziran iddialarından okulların açılacağı tarihe kadar birçok konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bu noktada, okulların açılması ve uygulanacak senaryolar da yavaş yavaş belli oluyor. Buna göre, ilk etapta lise ve üniversite sınavına girecek olan 8 ve 12'nci sınıf öğrencileri okula çağrılacak. Daha sonra, telafi eğitimi için okullar açılacak. Peki, 2020 okullar ne zaman açılacak? Okullar açılıyor mu? İşte, milyonlarca öğrencinin merak ettiği konuya dair son dakika gelişmeleri ve uygulanması beklenen senaryolar...

 

Uzaktan eğitim süreci devam ederken okulların ne zaman açılacağı hakkındaki son dakika gelişmeleri ve açıklamaları da yakından takip ediliyor. Bu yönde, Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk tarafından okulların açılacağı tarih hakkında geçtiğimiz günlerde flaş bir açıklama yapılmıştı. Bakan Selçuk, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada öğrenci ve velilerin kafasındaki birçok soru işaretini giderdi. Son durumu öğrenmeye çalışan öğrenciler ve veliler de, "2020 okullar ne zaman açılır?' sorusuna yanıt aramaya başladı. Zira, eğitim öğretim kurumlarının hangi ayda açılacağı ve telafi eğitimlerinin ne zaman başlayacağı önemli bir konu olarak öne çıkıyor.

OKULLAR 1 HAZİRAN'DA MI AÇILIYOR?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulu da uygun görürse ve bu iyileşme sürerse okulları 1 Haziran'dan itibaren açacakları mesajını vermişti. Hürriyet Gazetesi'nden Nuran Çakmakçı, okulların açılması için konuşulan tarih ve uygulanacak senaryolar hakkında bilgi verdi.

2020 OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN?

Çakmakçı, Ankara kulislerinden edindiği bilgileri aktarırken okulların açılması durumunda ilk etapta 8 ve 12'nci sınıf öğrencilerinin okullara çağrılacağını belirtti. Okullar ne zaman açılacak sorusuna da açıklık getiren Çakmakçı, bağımsız anaokulu ve kreşlerin de açılışa hazırlandığını kaydetti.

Nuran Çakmakçı yazısında şu ifadeleri kullandı;

Ramazan Bayramı sonrası herhangi bir aksilik olmazsa ve her şey yolunda giderse açılış hazırlıkları başlıyor ve haziranda okul kapıları açılıyor. İlk etapta Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) girecek 8'inci sınıf öğrencileri ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek 12'nci sınıf öğrencileri okula çağrılacak. Pandeminin yarattığı kaygıyla birlikte sınav stresi artan öğrencileri öğretmenleriyle, sınıfla buluşturarak biraz olsun rahatlatmak hedefleniyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum