Reklam

NERİMAN İBRAHİM KÜÇÜKKURT ORTAOKULU TEKNOFEST'TE FİNALE KALDI

Neriman İbrahim Küçükkurt Ortaokulu Teknofest 2021 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması kapsamında detay raporunu başarıyla tamamlayarak 21-26 Eylül tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek olan yarışmada finalist olarak katılmaya hak kazandı.

NERİMAN İBRAHİM KÜÇÜKKURT ORTAOKULU TEKNOFEST'TE FİNALE KALDI
21 Eylül 2021 - 02:53
Uluslararası boyutta gerçekleşen bu yarışmada Afyonkarahisar’ı temsil etme görevini üstlenerek büyük bir başarı elde ettiler. Yarışma öncesi projelerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın’a sundular.
Projelerini sunacaklar 
‘’Hayata Yol Ver Projesi’’ kapsamında özellikle uluslararası ve şehirlerarası yollarda karşımıza çıkan yabani hayvanların trafik işleyişine etkilerini ve trafiğin yaban hayatına olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak hedeflenmişti. Sensörler, motor sürücüleri ve bluetooth araçları aracılığıyla yabani hayvanların yol/otoyolda güvenli geçişlerinin sağlanacak ve sürücüler erken uyarı sistemi ile uyarılarak hem kendi güvenlikleri korunmuş hem de doğal hayatın akışı bozulmamış olacak. Böylelikle projeyle birlikte doğaya ve insana daha güvenli bir ortam sunulabilecekler.  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın,’’ İlimizi Teknofest 2021 İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Finalinde temsil edecek, bu çalışmaya emek sarf eden okul müdürümüz İbrahim Diyar’a takım danışmanı bilişim teknolojileri öğretmeni Aktin Kılıç’a ve öğrencilerimiz Nisan Pazarkaya ve Ergün Eren Güven’e teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim." dedi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum