Afyonkarahisar Valiliği tarafından yürütülen "Mutluluk Kervanı" projesi kapsamında, Haydarlı İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu'nda öğrencilere AFAD ve afetler hakkında bilgilendirme yapıldı.
Etkinlikte Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Afyonkarahisar İl Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından öğrencilere afetlerin önemi ve afet anında yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgiler verildi. Öğrenciler, afet türleri, afet öncesi, sırası ve sonrasında alınması gereken önlemler konusunda bilinçlendirildi.
Ayrıca, AFAD'ın arama kurtarma aracının tanıtımı yapıldı. Öğrenciler, arama kurtarma ekipmanlarını yakından görme ve kullanımları hakkında bilgi edinme fırsatı buldu. Aracın donanımı ve işlevleri hakkında yapılan sunum, öğrencilerin büyük ilgisini çekti.
SELÇUK AYDIN