Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci erişilebilirlik konusunda açıklamalarda bulunarak, “Devletimiz bizi bu göreve layık gördüyse bunun gereğini yapmak zorundayız” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Sünnetci Afyonkarahisar’da göreve geldiği ilk günden itibaren kendisine ulaşan problemleri çözebilmek adına çalıştığını vurgulayarak, bu noktada erişilebilirlik konusunun çok önemli olduğunu çoğu zaman makam odasına randevusuz ulaşılabildiğini ve sosyal medya üzerinden de 7-24 ulaşılabilir olduğunu dile getirdi.
“DEVLETİMİZ GÖREVE LAYIK GÖRDÜYSE GEREĞİNİ YAPMAK ZORUNDAYIZ”
Müdür Sünnetci makamların asıl sahibinin devlet olduğunun altını çizerek, devlet göreve layık gördüyse gereğini yapmak zorunda olduklarını vurguladı. Sünnetci, “Bu makamlar devlete aittir. Devletimizde bizi bu göreve layık gördüyse bunun gereğini yapmak zorundayız. İnanın bana daha dün akşam sosyal medyadan ulaşan öğrencilerim var. Çocuklar bana ulaşıyor çünkü biliyorsunuz gençler sosyal medyayı çok aktif kullanıyorlar. Her birinin farklı konularda bir talebi oluyor. Tek tek ilgileniyorum ve mutlak bir şekilde geri dönüş sağlıyorum. Dün akşam bana yazmış bana cevap verdiniz müdür amca çok teşekkür ediyorum demiş. Her gittiğim toplantıda da mutlak bir şekilde söylerim bu kapı devletin kapısıdır. Bu kapıya randevusuz bir şekilde velimiz de geliyor, öğretmenimiz de geliyor, öğrencimiz de geliyor. Eğer alanda olup dert dinlersek çözüm üretebiliriz. Eğer bana temas edemezlerse, ben onlara temas edemezsem hani eski tabirle Anadolu’da kullanılır, mevcut problemleri halı altına atmakla çözüm üretilemez. Bir şekilde o gün yüzüne çıktığında daha büyük sorunlar olur. Ama problem varsa ve anında destek oluyorsanız bunlar aşılabilir. Geri dönüşlerden dolayı bende çok mutlu oluyorum. Buradan da sizin aracılığınız ile yeniden tekrarlıyorum. Burada göreve başlayalı yaklaşık 1 buçuk yılı geçtik. Telefon veya sosyal medya üzerinde ne şekilde olursa olsun her öğretmenime, her velime kim olursa olsun mutlak şekilde 24 saat içerisinde geri dönüş sağladım, cevabını yazdım. ifadelerini kullandı. >>Özel Haber: Mehmet Karakaş-Selçuk Aydın-Hüseyin ER