Reklam

MEMUR-SEN YETKİSİNİ TESCİLLEDİ

Memur-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan, Memur-Sen’in Afyonkarahisar İl Temsilciliği olarak 12 bin 923 üye sayısı ile yetkilerini perçinlediklerini kaydetti.

MEMUR-SEN YETKİSİNİ TESCİLLEDİ
06 Ağustos 2020 - 18:31

11 hizmet kolunun 10’un da Memur-Sen’e bağlı sendikaların yetkili sendika unvanını bu yıl bir kez daha tescillendiğini belirten Arslan, “4688 sayılı sendikalar kanunu gereği ilimizde yapılan yetki tespit toplantıları neticesinde Memur-Sen konfederasyonu olarak en yakın konfederasyonu ikiye katlayan bir fark attık. Memur-Sen’in soylu mücadelesine değer katan ve üye sayısının 12.923 olmasını sağlayan Konfederasyonumuzun ve sendikalarımızın şube ve il yönetimlerine, ilçe ve işyeri temsilcilerine, komisyonlarımızın sendikal öncülerine, üyelerine ve her birinin ailelerine akıttıkları ter, ayırdıkları zaman, gösterdikleri fedakarlık ve sahip oldukları basiret ve vazgeçmedikleri feraset için ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Kamu görevlilerinin beklentileri ve talepleriyle, milletimizin hasletleri ve hassasiyetleriyle uyumlu sendikal bakış, çalışmalar ve çabalar, ülke sorunlarına yönelik çözüm odaklı yaklaşımlar Memur-Sen’in ve bağlı sendikalarının kamu görevlileri sendikacılığında marka olmasına ve rakipsiz kalmasına kapı aralamıştır” diye konuştu.
“Bu tablo çalışmanın ve emeğin ifadesi”
Bu tablonun, çalışmanın ve emeğin ifadesi olduğuna dikkat çeken Arslan, “Konfederasyonumuza bağlı her bir sendikamızın, kamu görevlilerinin hakları için verdikleri mücadelenin bir sonucu olan bu tablo, bizim için hem haklı bir gururun ifadesi, hem de sorumluluk alanımızın genişliğinin tescilidir. Türkiye’nin, bölgenin ve ilimizin en büyük emek hareketi, kamu görevlilerinin yetkili konfederasyonu Memur-Sen olarak, her kurumda her kuruluşta varız. Hamd ediyoruz, şükrediyoruz. En ücra noktalara kadar nefes alıp veren örgütlü bir teşkilatız. Memur-Sen’in büyümesinde sınır olmadığına zirveden yeni ufuklara yolculuğumuzu yeni üyelerle güç bulacağımıza inanıyor, başta kurucu genel başkanımız Mehmet Akif İnan olmak üzere, milletimizin övgüsüne ve kamu görevlilerinin takdirine mazhar olan konfederasyonumuzun marka oluşuna katkı sunanları hayırla yad ediyor, Ahirete irtihal edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve huzurlu bir ömür niyaz ediyor, büyük ve güçlü Memur-Sen teşkilatımızla yürüyüşümüzde, adımlarımızı bereketlendiren, bizler kardeş kılan Rabbimize sonsuz hamdediyoruz” dedi. >>Mehmet Karakaş
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum