Reklam

MAZLUMLAR İÇİN SUSMAYACAĞIZ

İHH Suriye Çalışmaları Koordinatörü Zeki Tahiroğlu, Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin, Halep'in İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içerisinde kalan batı ve güney kırsalına başlattığı yoğun saldırılara ilişkin, "Halep'in batısındaki insanlar, Afrin ve Azez'e göçe başladılar." dedi.

MAZLUMLAR İÇİN SUSMAYACAĞIZ
20 Ocak 2020 - 09:33

Tahiroğlu, Afyonkarahisar Öğretmenevi'nde İdlib yararına organize edilen yardım kampanyası çerçevesinde düzenlenen tanıtım toplantısında, 4 milyon insanın yaşadığı İdlib'de 9 yıldır zulmün devam ettiğini söyledi.
"OLAN MAZLUMA, KADINLARA VE ÇOLUK ÇOCUĞA OLUYOR"
Suriye'de insanların şu anda göç yolunda olduğunu anlatan Tahiroğlu, şöyle devam etti:"Dün itibarıyla Rusya, İran ve rejim, tekrar Halep'in batısındaki sivil yerleşim alanlarını bombardımana başladı. Şu anda da Halep'in batısındaki insanlar, Afrin ve Azez'e göçe başladılar. Bu insanların suçu ne? Neden böyle bir zulüm oluyor. Biz anlayamadık ama olan mazluma, kadınlara ve çoluk çocuğa oluyor. Başka kimseye de bir şey olmuyor. Rejim, Rusya ve İran'a 'dur' diyecek kimse de yok. Kimse 'dur' diyemiyor. Başka yerlerde bir hayvan ölse, insanlar ayağa kalkıyor ama burada insanlar ölüyor. Bunlara kimse ses çıkartmıyor. İşin ilginç tarafı gündem de olmuyor." Tahiroğlu, daha sonra İHH'nın Suriye'de yaptığı yardım faaliyetleri hakkında bir sunum yaptı.Programa, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İHH Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ertürk, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum