Reklam

KONTROLSÜZ YIKIMDA FACİADAN DÖNÜLDÜ

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından kent merkezinde gerçekleştirilen 7 katlı eski binanın yıkımı kontrolsüz bir şekilde yapılınca ortaya skandal görüntüler çıktı. Yıkım esnasında binanın ön tarafının biranda çökmesiyle dükkanları ve araçları toz başta olmak üzere tuğla ve beton parçalarından zarar gören esnaf, belediyenin zararlarını karşılamasını istedi.

01 Eylül 2021 - 14:10 - Güncelleme: 01 Eylül 2021 - 15:54
Afyonkarahisar kent merkezindeki 2. Vakıf İşhanı için depreme dayanıklı olmadığı gerekçesi ile yıkım kararı alındı. Bu sabah erken saatlerde başlayan yıkımda iddialara göre gerekli güvenlik önlemleri alınmadı. Belediyenin yüklenici firması tarafından gerçekleştirilen yıkım çalışmasında binanın bulunduğu Ordu Bulvarı’ndaki trafikte ulaşıma kapatılmadı. Ardından iş makineleri binada yıkım çalışmasına başladı. Ancak bu sırada binada sulama çalışması da yapılmayınca yıkım anında toz bulutları havaya yükseldiği gibi aynı zamanda yola tuğlalar ve büyük beton parçaları düşmeye başladı. Güvenlik şeritlerinin olmadığı anlarda başlayan yıkımda ortaya çıkan toz bulutları ise vatandaşlar tarafından cep telefonları ile çekildi.

“İşyerlerimiz harap oldu”
Yıkım esnasında meydana gelen aniden çökme nedeniyle işyeri tozdan zarar gören çiçekçi Sultan Şanlı, hiçbir şekilde uyarılmadıklarını belirterek, “Kontrolsüz bir şekilde yıkım oldu. Benim işyerimde mallarımda zararım var, araçlarımız mahvoldu. Bizi uyarmadılar, bizim zararımızı karşılasınlar. Hepsine tek tek ücret ödedim. Benim zararımı karşılayacaklar. Yıkım bitti, bizim işyerimiz mahvoldu, sonrasına zabıta geldi uyardı, dedi kesinlikle yıkılmayacak ve sonrasında tekrar yıkmaya başladılar. Hiş bir şekilde şerif falan yok. Hiçbir esnaf da uyarmadılar, bizim işyerlerimiz harap oldu. Yıkım esnasında bir anada çöktü. Söylese ve bütün mallarımı içeriye alsam, kapılarımı kapatsam, camlarımı kapatsam toz girmese. Kimse almaz bu çiçekleri, kime satacağım bu çiçekleri. Ya bir can kaybı olsa, kim duracak bunun arkasında?” diye konuştu.
Yıkım esnasında meydana gelen aniden çökme nedeniyle yol trafiğe kapatılarak şerit çekildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum