KÖKSAL SERT TEPKİ GÖSTERDİ:"EL-MECİDİYE DEME CÜRRETİNDE BULUNDULAR"
Afyonkarahisar’da Cumhuriyet Halk Partisi'nin belediye başkan adayı Burcu Köksal, seçim kampanyası kapsamında Suriyeli sığınmacılarla ilgili politikalarını açıkladığı bir video yayınladı. Köksal, Mecidiye Semti'nde yaşanan durumu eleştirerek, "Suriyeli sığınmacıların misafirliği üç günü değil üç yılı geçti. Öyle bir hal aldı ki Suriyeli sığınmacılar Afyonkarahisar’ın en eski yerleşim yeri Mecidiye Semtine bile el mecidiye deme cüretinde bulunabiliyorlar." ifadelerini kullandı.
KÖKSAL SERT TEPKİ GÖSTERDİ:"EL-MECİDİYE DEME CÜRRETİNDE BULUNDULAR"
Afyonkarahisar’da Cumhuriyet Halk Partisi'nin belediye başkan adayı Burcu Köksal sosyal medya platformu üzerinden kendi sesi il meydanında çektiği videoda , Anadolu'da misafirliğin üç günlük olduğu sözünü hatırlatan Köksal, Suriyeli sığınmacılara yönelik sert önlemler alacağını belirtti. "Size söz veriyorum, Suriyeli sığınmacılar belediye başkanı olduğumda âmâsız fakatsız la kinsiz bu memleketten gidecekler." diyen Köksal, Afyonkarahisar Belediyesi'nin sosyal yardımlarının artık sadece Afyonkarahisarlı hemşerilere yönelik olacağını vurguladı.
“İŞ YERİ AÇME RUHSATI VERMEYECEĞİM”
Afyonkarahisar’da yabancı uyruklu vatandaşların iş yeri açmadaki hızına dikkat çekerek, Sığınmacılara iş yeri açma ruhsatı verilmeyeceğini belirten Köksal, "Suriyelilere asla iş yeri açma ruhsatı vermeyeceğim. Bu memleketten gidecekler." şeklinde net bir tavır sergiledi.
EL-MECİDİYE DEME CÜRRETİNDE BULUNDULAR
Afyonkarahisar’ın bir Türk yurdu olduğunu hatırlatan Köksal sığınmacıların Afyonkarahisar’ın en eski semtlerinin dahi adlarını Türkçe olarak telaffuz etmekten çekinerek Arapça isimler verdiğine dikkatleri çekerek bu duruma tepki gösterdi. Köksal yayınladığı video mesajında, “Suriyeli Sığınmacılar Afyonkarahisar’ın en eski semti olan Mecidiye Semtine El Mecidiye deme cüretinde bulunuyorlar” dedi.
Anadolu’da misafirlik üç gündür derler
Burcu Köksal Anadolu geleneklerinde misafirliğin süresinin olduğunu hatırlatarak, “Sevgili Afyonkarahisarlı hemşerilerim Anadolu’da misafirlik üç günüdür derler. Ancak Suriyeli Sığınmacıların misafirliği değil üç gün üç yıllıda geçti” dedi. Size söz veriyorum Suriyeli Sığınmacılar âmâsız fakatsız lakinsiz gidecekler” dedi.>>EVREN ATCI
EVREN ATCI