Reklam

KÖKSAL'DAN ASGARİ ÜCRETE ELEŞTİRİ

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar merkez, ilçe ve köylerinde vatandaşları dinledi. Köksal, "Saray, asgari ücret için jest yapacağız demişti yaptı. Şimdi sıra vatandaşta ilk seçimde sandıkta da vatandaş AKP’ye jestini yapacak" dedi.

KÖKSAL'DAN ASGARİ ÜCRETE ELEŞTİRİ
29 Aralık 2019 - 20:29

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları dinledi. Köksal, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldiği ziyaretlerini geçtiğimiz günlerde ulusal basında ve kamuoyunda büyük ses getiren TBMM'de bütçe görüşmeleri esnasında yaptığı konuşmada başına taktığı Ecevit kasketi ile gerçekleştirdi.
SİFTAH YAPMADAN DÜKKAN KAPATIR HALE GELDİK
Milletvekili Köksal, beraberindeki İl Kadın, Gençlik Kolları, Belediye Meclis Üyesi İbrahim Meydanoğlu ve İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Afyonkarahisar merkezde Anbaryolunda esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek sıkıntıları dinledi. İşlerinin durma noktasına geldiğini kaydeden esnaflar, "İşlerimiz iyi gitmiyor. Çoğu gün siftah yapmadan kepenk kapatır hale geldik. Vatandaşın alım gücünün düşmesi sonucu esnafta bitme noktasına geldi. Bağ-Kur borcumuzu ödeyemiyoruz. Toptancıya ödeme yapamıyoruz. Yanımızda çalışan elamanlarımıza bile maaşlarını ödeyemez hale geldik." dediler.
GEREKLİ UYALARI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Türkiye’de işsizliğin her geçen gün hızla arttığını, esnaf ve sanatkarların kapısına bir bir kilit vurduğunu dile getiren Köksal ise, “Vatandaşlarımızın alım gücü günden güne düşüyor. Ekonomiyi durma noktasına getirdiler. Esnaf ekonominin can damarıdır. O nedenle cefakar, fedakar esnafımızın ayakta kalması ve kalkınması için biz CHP olarak dün olduğu gibi bugünde üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Esnafımızı kalkındırmak önünü açmak sicil affını çıkarmak Bağ-Kur primlerini dahi ödeyemez halde olan esnafımızın elinden tutmak adına Mecliste AKP ve MHP bloğu olan Cumhur İttifakı'na gerekli uyarıları yapmaya ve tekliflerimizi sunmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.
KENDİLERİNE KEPÇEYLE, VATANDAŞA ÇAY KAŞIĞI İLE VERİYORLAR...
Afyonkarahisar merkez ziyaretinin ardından Çobanlar İlçesi ile Şuhut İlçesi ve İlçeye bağlı Balçıkhisar Köyü ile Dinar İlçesi ve İlçeye bağlı Yıprak Köyü'nde vatandaşlarla bir araya gelen Köksal, burada da vatandaşların istek ve sıkıntılarını yerinde dinledi.
Çobanlar İlçesi'nde CHP İlçe Başkanı Beytullah Cihan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte esnaf ve vatandaşları dinleyen Köksal, "2020 yılı asgari ücreti 2324,70 TL kendilerine kepçeyle vatandaşa adeta çay kaşığıyla veriyorlar. Türkiye işsizlerin sayısı 8 milyona çıktı. Son bir yılda 623 bin kişi işinden oldu. CHP’ye ve belediyelerine saldırarak gerçeklerin üstü örtmeye çalışıyorlar. Milletin gerçek gündemi işsizlik ve hayat pahalılığı üzerine tek cümle etmiyorlar." diye konuştu.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum