Reklam

KENDİ OYUNUMUZU SAHAYA YANSITAMADIK

Gaziantep Basketbol Başantrenörü Tutku Açık, Afyon Belediye mağlubiyetini değerlendirdi. “Agresif defans sertliğini sahaya yansıtamadık. Kendi oyunumuzu yansıtamadığımız için maalesef mağlup olduk” dedi.

KENDİ OYUNUMUZU SAHAYA YANSITAMADIK
27 Eylül 2021 - 02:31
Sahasında 2021-2022 basketbol sezonunun ilk maçında HDI Sigorta Afyon Belediye’ye 86-85 mağlup olan Gaziantep Basketbol takımının başantrenörü Tutku Açık maçı değerlendirdi. Açık açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Bugünün özelinde hazırlık maçlarında ve antrenmanlarda göstermiş olduğumuz agresif defans sertliğini kesinlikle sahaya yansıtamadık. Tabi bunda erken faul yememiz özellikle ilk iki periyotta çok erken faul yememizin de katkısı vardı. Açıkçası bizim takımımızın en büyük özelliği sert müdafa yapması, agresif müdafa yapması ve agresif müdafadan sonra kolay baskete gidebilmemiz.
Bugün defansta bunu yansıtamadığımız için kendi oyunumuzun dışına çıktık. Bu da maçın skoruna yansıdı. Bu haftayı maalesef çok kötü geçirdik. En az 3-4 oyuncumuz 2-3 gün hastalıklardan dolayı antrenmanlara çıkamadılar. Bu da fiziksel olarak düşüş yapamamıza neden oldu. Tabi ligin ilk maçını kazanarak moralli başlamak çok önemliydi olmadı. Ama kendimize güvenimiz tam. Bu maçı telafi edecek bir takımımız var. İyi çalışıp, eksiklerimizi görüp, bir sonraki maçımızda kazanmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum