İSCEHİSAR'DA MADEN YOLU ÇALIŞMALARI TEKRAR BAŞLADI

İscehisar’da uzun süredir Alanyurt, Olukpınar, Karaağaç ve İscehisar Merkez vatandaşlarının yaşadığı Beyaz maden tozu ve Andezit taşlarını taşıyan araçların çevreye verdiği zararları ortadan kaldırmak ve vatandaşların huzur içinde yaşamalarını sağlamak amacı ile maden yolu çalışmaları başlamış ama bir sonuca ulaşılamamıştı.

İSCEHİSAR'DA MADEN YOLU ÇALIŞMALARI TEKRAR BAŞLADI
30 Ekim 2020 - 14:45
Kaymakam Uğur Kapar’ın girişimleri ile tekrar gündeme gelen İscehisar OSB- Alanyurt Köyü arası maden yolu İl Özel İdaresi Müdürlüğü tarafından Alanyurt ve Olukpınar Köyü’nde bulunan taş ve maden ocakları sahiplerinin desteğiyle tekrar yapılmaya başlandı. Maden Yolunda incelemelere Kaymakam Uğur Kapar, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, İl Özel İdare Müdürleri, İl Genel Meclis Üyesi Murat Dikmen, ilgili muhtarlar ve destek veren firma sahipleri katıldı.
“Maden Yolunun yapılması şart olmuştu”
Kaymakam Uğur Kapar basın mensuplarına bir açıklamada bulunarak “Alanyurt ve Olukpınar arazilerinde bulunan maden sahalarındaki çalışanların, araçlarının ve vatandaşların kullanacağı maden yolunun çalışmaları tekrar başladı. İlçemize bağlı Alanyurt, Olukpınar ve Karaağaç Köyü başta olmak üzere ağır tonajlı araçların köy merkezlerinden geçerken verdiği rahatsızlıklardan dert yanan vatandaşların şikâyetlerinin artması; hem de işletmeci arkadaşlarımızın yaşadığı sıkıntıların giderilmesi için Maden Yolunun yapılması şart olmuştu. Bu maden yolunun yapılmasında emeği geçen başta İl Genel Meclis Başkanımız Burhanettin Çoban’a, Genel Sekreterimiz Murat Toy’a ayrıca İl Genel Meclis Üyelerimize ve maden yolunun yapılmasına destek veren firma sahiplerine teşekkür ediyorum”dedi.
Yollar bozulmayacak mahsuller toz olmayacak
Açıklamalarına devam eden Kapar: “Alanyurt ve Olukpınar Köylerinde bulunan maden sahalarından başlayıp, Çatağıl, Karakaya Köylerimizden geçip İscehisar Organize Sanayi Bölgesinin alt tarafından Ankara yoluna bağlanacak yol yaklaşık 17 km kadar olacak. Yolun tamamlanması ile birlikte bu yolu kullanan araçların şehir içi ve köy yollarına ve vatandaşlarına zarar vermeden ana yol üzerinden taşımasını güvenli bir şekilde yapılacak.  Köylerimizin yolları bozulmaktan ve mahsulleri toz olmaktan kurtulacak. Devletimiz her zaman Madencimiz ve Köylümüzün yanındadır” dedi. >>TÜRKELİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum