Reklam

İŞBİRLİĞİ GÜÇLENECEK

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) arasında yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde Ahmet Necdet Sezer Kampüsünde “Genç Ofis” kurulacağını açıkladı.

İŞBİRLİĞİ GÜÇLENECEK
25 Şubat 2020 - 20:16

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Karakaş, ziyarette yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) arasında yapılan iş birliği protokolü kapsamında öğrencilerin yanı sıra üniversitedeki akademik ve idari personelin sportif, eğitsel, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi ve bağımlılıkla mücadele, sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlendirilmesinin hedeflendiğini belirtti. Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci ise YÖK ve Bakanlık arasında imzalanan protokolle gönüllülüğün seçmeli ders olacağını, Türkiye’de ilk kez bir bakanlığın üniversite kampüslerinde kendine yer açacağını ve kurulacak “Genç Ofis” sayesinde gençlere birebir ulaşmış olacaklarını ifade etti. Ziyarette AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Müdürleri Ahmet Ertürk ve Ahmet Ali Akköse ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Çizmeci de hazır bulundu.
Gönüllülük seçmeli ders olacak
İmzalanan protokolle gönüllülük seçmeli ders olurken, Türkiye’de bir bakanlık üniversite kampüslerinde kendine ilk kez bir yer açmış ve kurduğu ofisler sayesinde gençlere birebir ulaşmış olacak. Genç Ofisler, üniversite gençlerinin gönüllülük faaliyetlerini hayata geçirmelerinin yanı sıra onlara kariyer planlamaları noktasında da fırsatlar sunacak. Toplumda sosyal barışın sağlanmasına yönelik projelerin üretileceği Genç Ofisler, üniversite gençlerinin kişisel gelişimine de katkı sağlayacak. Üniversitelerde gönüllülük çalışmaları ve sosyal sorumluluk seçmeli ders olarak yaygınlaşacak. YÖK ise imzalanan protokol gereğince tüm imkânlarını Genç Ofislerin kullanımına sunacak. Protokolle gençler bu ofisleri kullanarak kişisel, sosyal, sanatsal, sportif ve kültürel hizmetleri yerinde ve etkin kullanabilecek. Ayrıca gençler, Türk kültürünün önemli bir parçası olan gönüllülük ve yardımseverlik çalışmalarına da katılabilecek.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum