Reklam

İLİMİZE 23 MİLYON TL HİBE GELDİ

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkındaki Tebliğ gereği Afyonkarahisar’da toplam 73 adet proje kabul edildiğini duyurdu.

İLİMİZE 23 MİLYON TL HİBE GELDİ
05 Şubat 2020 - 18:00

Konu hakkında yazılı açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bakanlık tarafından desteklenecek yetmiş üç projenin detayı ve başvuru şartları hakkında bilgiler verdi.
Kırsal ekonomi güçlendirilecek
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.“13. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı kapsamında 2020 yılında İlimize 28 adet büyük yatırım ve 45 adet altyapı yatırımı kazandırılacaktır. Tarım ve Orman Bakanlığı olarak ilimize Kırsal Kalkınma Kapsamında özel sektör desteklenerek %50’si yatırımcı tarafından %50’si devletimiz tarafından karşılanmak üzere 46.018.697 TL’lik yatırım kazandırılacaktır. Bu kapsamda Afyonkarahisar’a verilen hibe desteğinin doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması, kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlayacaktır.”
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • A.tek
    1 ay önce
    Parası olanlar yararlanabiliyor o hibe den Zengine yönelik yatırım Garibana gelince zorakii yaptirim