"İktidar salgın sürecini yönetemedi"

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar il Başkanlığı haftalık basın toplantılarına devam ediyor.

"İktidar salgın sürecini yönetemedi"
13 Nisan 2021 - 02:07
Parti binasında düzenlenen basın toplantısına İl Başkanı Yalçın Görgöz, Şuhut ilçe Başkanı Mehmet Karaman ve çok sayıda partili katıldı. Toplantıda il Başkanı Görgöz yerel ve ülke gündemini değerlendirirken Şuhut ilçe Başkanı Karahan’da ilçesindeki sorunları dile getirdi.

“Bu iktidar halkın iktidarı değildir”
Salgın nedeniyle vefat sayılarında artış olduğunu ifade eden Başkan Görgöz: “Salgın süreci ülkemizde her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Açıklanan vaka sayıları 50 binlerde geziniyor. Dünkü vefat sayısı 237 idi. Salgının çıktığı 1.5 milyar nüfusu olan Çin’de günlük vaka sayısı 12’ye düşmüş. İngiltere’de vefat sayısı 10’un altına inmiş durumda. Kaybettiğimiz canlar bizim insanımız. Sayılarla ifade edilip, geçiştirilemez. Kaybettiğimiz tüm canlara Allah’tan rahmet diliyorum. Salgın sürecinde 2. Yılımız. İktidar başından itibaren bu çok önemli süreci yönetemedi. 5 maskeyi bile dağıtamayan iktidar, halkın yanında olan muhalefet partilerine ve özellikle belediyelerimize destek vermek yerine, engelleme yoluna gitti. Yani muhalefeti engellemeye çalışırken, halkın mağdur olmasına göz yumdu. Bu iktidar halkın iktidarı değildir. Buradan tüm yurttaşlarımızı dikkatli olmaya, mutlaka gerekli tedbirleri almaya davet ediyorum. Biz halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Ramazan ayında da, ihtiyacı olan vatandaşlarımıza destek sağlayacağız. Desteklerimizi sadece biz ve ihtiyaç sahipleri bilecek. Yani “sağ elin verdiğini, sol el görmeyecek”. Ülkemizin en önemli sorunlarının başında pandemi ve ekonomik kriz geliyor. Elbette yönetim krizi en baştaki yerini koruyor. Zaten var olan, pandemi sürecinde büyüklüğü daha net görülen ekonomik kriz, tüm halkımızı içine alarak “ekonomik buhrana” dönüşmüş durumda. Buna rağmen iktidarın gündemi başka! İktidarın gündeminde “Kanal İstanbul” var, 5’li çete var, faiz lobisi var, rant var. Ancak Türkiye’nin gerçek gündemi yaşanan hayat pahalılığı, açlık, geçim sıkıntısı. Şimdi bir kez daha soruyorum; 128 milyar dolar nerede?”dedi.

Bozkurt Şuhut halkını zan altında bıraktı
Toplantıda Şuhut İlçe başkanı Mehmet Karaman ilçe sorunlarından bahsederek Belediye Başkanı Recep Bozkurt’ta yüklendi. Başkan Karaman: “Bizler Ana Muhalefet Partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin İlçelerimizde, Beldelerimizde ve Köylerimizde, ister partimize oy versin ister vermesin tüm Vatandaşlarımızı yurttaşlarımızı ayırmaksızın sıkıntı ve dertlerini dinliyoruz ve bundan böyle de her zaman dinleyeceğiz. İlçemizin sorunlarını Halkımızın talepleri doğrultusunda, çözüm odaklı bir yaklaşımla gündeme getirecek ve getirmeye de devam edeceğiz. İster kızsınlar ister darılsınlar, biz Şuhut İlçemizde çiftçimizin, esnafımızın ve toplumumuzun hele hele bu pandemi döneminde, vakaların ve ölümlerin tavan yaptığı, insanlarımızın hem psikolojik hemde ekonomik olarak ezildiği bir dönemde tüyü bitmemiş yetimlerin hakkının bulunduğu bütçelerden gereksiz olarak yapılan harcamaların elbette hesabını sorarız. Şimdi soruyorum; 12 yıldır kesintisiz olarak ilçemizde Belediye Başkanlığı görevini yapıyorsunuz. Sizi zan altında bırakan, kasıtlı ve maksatlı, yalan ve yanlış imalarda bulunan muhalifler kimlerdir? Muhaliflerden kastınız kendi içinizdeki muhalifler ise açıkça ifade etmenizi, değil ise Şuhut halkını bütünü ile zan altında bıraktığınızı hatırlatırım.”dedi.>>Mehmet Karakaş

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum