HÜZNÜMÜZDE, SEVİNCİMİZDE ORTAK

Şehit ailelerini yalnız bırakmayan ve her fırsatta onlarla bir araya gelen Vali Gökmen Çiçek, Ramazan Bayramı’nda da şehit ailelerini evlerinde ziyaret ederek, bayramlarını kutladı.

HÜZNÜMÜZDE, SEVİNCİMİZDE ORTAK
17 Mayıs 2021 - 08:00
Vali Gökmen Çiçek’e ziyaretlerinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü eşlik etti. İlk olarak Şehit Hava Pilot Üsteğmen Murat Saraç’ın Eşrefpaşa mahallesinde ikamet eden ailesini ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek’i baba Fuat ve anne Cemile Saraç karşıladı. 2010 yılında Giresun’dan Ankara’ya helikopterle intikal sırasında Tokat il sınırında helikopterin kaza kırımına uğraması sonucu şehit düşen Hava Pilot Üsteğmen Murat Saraç’ın ailesiyle görüşen Vali Gökmen Çiçek, bayramlarını kutladı. Sizler bizim kıymetlimizsiniz diyen Vali Gökmen Çiçek: “Bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizin bu millete ve bu devlete en kıymetli emaneti sizlersiniz. Hüznümüzde, sevincimizde ortak. Bu bayram gününde sizlerle birlikte olmak istedim. Bayramınız kutlu olsun” dedi.
Sırtımı yasladığım en büyük dağ sizlersiniz
Ardından 2016 yılında Şırnak Cizre’de operasyon sırasında çıkan çatışmada şehadet mertebesine ulaşan Şehit Polis Memuru Mehmet Dama’nın Fatih mahallesinde yaşayan ailesini ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek’i Şehidimizin annesi Semiha Dama karşıladı. Aileyle görüşen ve bayramlarını kutlayan Vali Gökmen Çiçek, her zaman ifade ettiğim gibi sizler aziz şehitlerimizden bizlere en kutsal emanetlersiniz. Benimde sırtımı yasladığım en büyük dağ sizlersiniz. En büyük gücü sizlerden, sizlerin duasından alıyorum” dedi.
En güzel anlarım sizlerle bir arada olduğum anlar
Vali Gökmen Çiçek son ziyaretini Şehit Jandarma Er Ömer Sayar’ın Ali İhsan Paşa mahallesinde yaşayan ailesine gerçekleştirdi. 1998 yılında Diyarbakır’da terör örgütleriyle çıkan çatışmada şehit düşen şehit Jandarma Er Ömer Sayar’ın ailesiyle görüşen Vali Gökmen Çiçek, bayramlarını kutladı. Vali Gökmen Çiçek: “Bizler için en güzel anlar sizlerle bir arada olduğumuz zamanlar. Elimden geldiğince sizlerle bir arada olmaya, hayır duanızı almaya gayret ediyorum. Devletimizin kapısı, benim gönül kapım sizlere her zaman açık” dedi. >>Mehmet Karakaş

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum