Reklam

HENTBOL HEYECANI İLİMİZDE YAŞANDI

Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Ege Grubu hentbol müsabakaları ilimizde gerçekleşti. 10 ilden 20 takımın katıldığı organizasyonda çeyrek finale çıkan takımlar belirlendi. Çeyrek final müsabakaları ise Manisa’da gerçekleşecek.

HENTBOL HEYECANI İLİMİZDE YAŞANDI
02 Ocak 2020 - 13:39

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2019 - 2020 sezonu faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Ege Grubu Hentbol Grup Müsabakaları Tınaztepe Spor Salonu ve Çiğiltepe Spor Salonlarında 27-29 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen müsabakalarla tamamlandı.
10 İl Takımı Mücadele Etti
Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Ege Grubu Hentbol Grup Müsabakaları 10 ilden 20 takımın (kız-erkek) katılımıyla tamamlandı.
Aydın, Afyonkarahisar, Bilecik, Denizli, Eskişehir, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerinden 290 sporcu, 38 idareci - antrenör toplam 328 kişi katılım gösterdiği Hentbol Anadolu Yıldızlar Ligi Ege Grup Müsabakaları büyük heyecana sahne oldu.
Çeyrek Finale Çıkmaya Hak Kazanan Takımlar
ANALİG Hentbol Ege Grup Müsabakaları üçer grup şeklinde gerçekleştirildi. Kızlar ve erkekler kategorisinde gruplarında ilk iki sırayı elde eden il takımları çeyrek finale çıkma hakkı kazandı. Kız kategorisinde çeyrek finale çıkmaya hak kazanan il takımları; Denizli, İzmir, Manisa, Uşak, Muğla ve Eskişehir oldu. Erkek kategorisinde ise Manisa, Eskişehir, İzmir, Denizli, Aydın ve Muğla takımları çeyrek finale çıkma hakkı kazandılar.
Madalya ve başarı belgelerini aldılar
Gruplarında ilk ikiye giren takımların madalya ve başarı belgelerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili İsmail KILINÇ, Şube Müdürleri Fahrettin KAYAR ve Yılmaz ERŞEN, Hentbol Federasyonu İzmir İli Gözlemcisi Bülent MERT ve Hentbol Federasyonu Afyonkarahisar İl Spor Dalı Temsilcisi Özcan ŞARLAK tarafından verilmiştir. İl Müdür Vekili İsmail KILINÇ grup müsabakalarına katılan tüm takımları tebrik etti ve çeyrek finale çıkmaya hak kazanan takımlara başarılar diledi.
Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Hentbol Çeyrek final müsabakaları 28 Şubat-01 Mart 2020 tarihleri arasında Manisa ilinde gerçekleştirilecek.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum