Reklam

27 asker 30 yıl sonra bir araya geldi

27 asker 30 yıl sonra bir araya geldi

27 asker 30 yıl sonra bir araya geldi
15 Ekim 2018 - 19:32

 

27 asker 30 yıl sonra bir araya geldi

1987-1988 yıllarında Hakkâri Dağ ve Komando Tugayı Havan bölüğünde görev yapan 27 asker komutanları Afyonkarahisar’lı Asteğmen Adnan Demiral’ın davetlisi olarak otuz yıl sonra Afyon’da bir araya geldiler.

Sosyal Medya üzerinden buluşarak bir araya gelen ve Türkiye’nin değişik yerlerinde ikamet eden askerlerin Afyon buluşması duygusal anlara sahne oldu. Komutanları Adnan Demiral’ın davetlisi olarak Cumartesi günü Özgül Termalde bir araya gelen grup gün boyu askerlik anılarını tekrar yaşarken toplantıya katılamayan komutanları ve asker arkadaşları  tele konferans ile konuştular. Akşam yemeğini asker duası ile başlatan grup pazar günüde Afyonkarahisar’ın tarihi ve Turistik yerlerini ziyaret ettiler. Kocatepe’ye çıkan grup Kocatepede şehit olan askerler için bir dakikalık saygı duruşunun akabinde istiklal marşımızı hep bir ağızdan okudular.

Önümüzdeki yıl daha geniş katılımla tekrar Afyon’da bir araya gelmeye karar veren grup görev yaptıkları Hakkâri Dağ ve Komando Tugayı Havan bölüğünü de ziyaret etmeyi kararlaştırdı>>>İHA

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum