Reklam

Yeni Kabine İş adamlarının önünü açacak

Yeni Kabine İş adamlarının önünü açacak

Yeni Kabine İş adamlarının önünü açacak
15 Temmuz 2018 - 21:33

 

Yeni Kabine İş adamlarının önünü açacak

 

Müstakil sanayici ve işadamları derneği MÜSİAD Afyonkarahisar Şubesi temmuz ayı olağan toplantısını yaptı.

 

korel termal Otel’de düzenlenen toplantıya Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ,MÜSİAD Genel Merkez Yöne tim Kurulu üyesi Abdülsamet Temel ,MÜSİAD yönetim kurulu üyeleri Şükrü Yücel, Abdullah Sancak ve çok sayıda işadamı katıldı.

Şehitlerimizi rahmetle anıyorum

Programın açılış konuşmasını yapan Afyonkarahisar Şube başkanı Ahmet karakol: “ 9 Temmuz itibari ile yürürlüğe giren cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Önümüzdeki günlerde bir çok etkinlikle icra edilecek olan 15 Temmuz demokrasi ve milli birlik gününü kutluyor. 15 Temmuz 2016’da hain darbe girişiminde şehit düşen vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyor anıyorum.”dedi.

“Yeni Katılan Üyeler Başkalarını da teşvik ediyor”

Afyonkarahisar’da güçlü bir sivil toplum örgütü olabilmek için hızla çalışacaklarını aktaran Başkan Karakol  “Yeni üyelerimiz var, MUSİAD ailesine yeni katılan arkadaşlarımıza öncelikle hoş geldiniz demek istiyorum. MÜSİAD’ı dışarıdan duyup ta faaliyetlerini bilmeyen arkadaşlarımız var ama üye olup içeri girdiklerinde MÜSİAD’ın en güçlü sivil toplum örgütlerinden birisi olduklarını görüyorlar. Ve çevresindekileri iş dünyasındaki ticaretle uğraşan insanları katılmaları için de teşvik ediyorlar. MÜSİAD Afyonkarahisar şube olarak Afyon ekonomisinde nasıl katma değer sağlarız, nasıl istihdam arttırıcı yatırımları sağlarız ve dışarıdan yatırımcıyı nasıl şehrimize getirebiliriz bunların arayışı ve çabası içerisindeyiz. “dedi

Ortak yatırımlar yapılacak

MÜSİAD üyelerinin ortak yatırımlara imza atacağının da müjdesini veren Ahmet Karakol“Biz istihdam arttırıcı yatırıma yönelik ve bununla beraber MUSİAD’ın ortaklık yapısıyla beraber çalışmalarının içerisinde yer almak istiyoruz. Ortaklarımızın ortak yapı suretiyle güçlerini birleştirmek kredi faiz olmadan ve kendilerinin bu ortaklık yapısı içerisinde bir araya getirmek bu düşünce felsefemizdir. Genel Başkanımızda her konuşmasında bunları ifade ediyor. İnşallah bizde Afyonumuzda bunları yapmak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”şeklinde konuştu.

Büyük beklentilerimiz var

Toplantıda Ayrıca Yeni Kabineyi de değerlendiren Başkan Karkol “Beklentilerimiz her sanayicinin iş adamının ticaretin içinde olan herkesin olduğu gibi tabii ki de büyük beklentilerimiz var. Geçtiğimiz süreçte ve halen daha sebebini anlayamadığımız ekonomideki o daralma inşallah aşılacaktır. En son Cumhurbaşkanımızın yurt dışı seyahatinde ki ifadesi ‘Faizler ve dövizler düşecek bundan kimsenin şüphesi olmasın.’dedi ve bizde merakla bekliyoruz.Yeni kurulan hükümetle alakalı olarak çok başlılık ortadan kalktı iki gün önceki basın bildirgemde de bunu ben çok net bir şekilde o prangaları kırmak ile alakalı ifade etmiştim. İnşallah o prangaların da kırıldığını düşünüyorum. Ve Cumhurbaşkanlığı yönetimi ve hükümeti ciddi bir şekilde önümüzü açacak ve başarıları birlikte göreceğiz.”dedi.>>Mehmet Karakaş

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum