Reklam

Seçim güvenliği toplantısı

Seçim güvenliği toplantısı

Seçim güvenliği toplantısı
09 Mart 2017 - 17:25

Seçim güvenliği toplantısı

 

16 Nisan Pazar günü yapılacak olan halk oylamasının ilimizde sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için alınacak tedbir ve güvenlik önlemleri masaya yatırıldı.

 

Valilik toplantı salonunda yapılan Halk Oylaması Güvenlik toplantısına Vali Yardımcıları Dr. Adem Uslu, Cafer Sarılı ve Erhan Günay ile Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Sırma ve İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen katıldı.

 

“Vatandaşın özgür iradesi sandığa yansıyacak”

 

Toplantıda konuşan Vali Yıldırım, vatandaşımızın özgür iradesini oluşturabilmek ve akabinde vatandaşımızın özgür iradesinin sandığa yansıması için toplantı yaptıklarını belirtirken toplantının ve 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan halk oylamasının ilimize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Basın mensupları bilgilendirildi

 

Toplantı, Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan sunum sonrası, gündemde bulunan konuların görüşülerek karara bağlanmasının ardından sona ererken Vali Aziz Yıldırım, anayasa değişikliği halk oylamasına ilişkin ilimizde yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi.

 

“Seçim tedbirleri masaya yatırıldı”

 

Konuşmasının başında seçim öncesi, seçim esnası ve seçim sonrası için alınacak tedbirlerle Afyonkarahisar’ın seçime hazır olduğunu belirten Vali Aziz Yıldırım; “Değerli basın mensupları bildiğiniz gibi 16 Şubat 2017 tarihi itibari ile referandum için seçim süreci başlamıştır. Bizlerde Afyonkarahisar Valiliği olarak Emniyetimiz, Jandarmamız ve ilçelerde Kaymakamlarımız yine ilçelerimizdeki Emniyet ve Jandarmamızla üzerimize düşen görevi yapmak üzere her türlü tedbiri almış bulunuyoruz. Bugün burada yine seçim tedbirlerinin ve seçim sürecinin konuşulduğu Kaymakamlarımız, Emniyet ve Jandarmamız ile toplantı yaptık” dedi.

 

“Bize düşen tedbirleri konuşmaktır”

 

Toplantıda referandumdan öncende, referandum gününde ve referandum sonrasında yapılacak olanlar ve mülki idarenin, emniyetin, jandarmanın üzerine düşen bütün görevler ayrıntılı bir şekilde görüşüldüğünü dile getiren Vali Yıldırm, “Aynı şekilde ilçelerimizde de bu tür toplantıların yapılması ve gerekli tedbirlerin alınması içinde arkadaşlarımıza gerekli talimatlar verilmiştir. Hepimizin bildiği gibi tabii ki bu referandum süreci Hâkimlerimizin teminatında ve ilçe seçim kurullarının başkanlığında yapılmaktadır. Bize yani mülki idareye, emniyet ve jandarmaya düşen alınması gereken tedbirleri konuşmak üzere bugün burada toplandık” diye konuştu.

 

Koordinasyon büroları kuruldu

 

Vali Yıldırım, “Bununla ilgili olarak emniyet ve jandarmamıza, mülki idareye hangi görevler düşmekte bunlar bir defa daha gözden geçirildi. Toplantıya katılan arkadaşlarımıza Emniyet Müdürlüğümüzce hazırlanan sunu bir defa daha aktarıldı ve Yüksek Seçim Kurulu kararları ile seçim kanunu çerçevesinde hangi süreçlerin nasıl takip edilmesi gerektiği hususunda katılımcılar bir kez daha bilgilendirilerek talimatlar verildi. Bu konu ile ilgili hatta başta il merkezimiz olmak üzere ilçelerimizde de seçim koordinasyon büroları kuruldu. Bu bürolara ilişkin bilgiler Valiliğimize ait internet sitemizde, İlçelerimizdeki Kaymakamlıklarımıza ait sitelerde sizlerin ve tüm kamuoyunun bilgilerine sunulacaktır” şeklinde konuştu.

 

“İnşallah sonuca ulaşırız”

 

“Basınımız aracılığı ile her konuda vatandaşlarımızı bilgilendirmeyi amaçlamaktayız” diyen Vali Yıldırım, “İnşallah en güzel şekilde bu süreci devam ettirir ve sonuca ulaştırırız. 16 Şubat’ta başlayan seçim süreci çok güzel bir şekilde ve demokratik bir ortamda, seçim kanunu ve Yüksek Seçim kurulu kararları çerçevesinde devam etmektedir. Bunu sağlayan bütün Siyasilerimize ve Afyonkarahisar’lı Vatandaşlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Kamu çalışanlarımıza sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Tabii ki bu hususta en büyük görevde siz basın mensuplarımıza düşüyor. Sizlerin nezdinde ilimizde görevli tüm basın mensuplarına da teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

 

“En iyi şekilde ağırlayacağız”

 

Vali Aziz Yıldırım, konuşmasını tamamlamasının ardından basın mensuplarının başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize yapacağı ziyaret olmak üzere diğer konularla ilgili sorularını da yanıtladı. Vali Yıldırım “inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde ağırlamayı umuyoruz” dedi. >>>>>Yasin Başpınar

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum