Reklam

KYK çalışanlarından referandum açıklaması

KYK çalışanlarından referandum açıklaması

KYK çalışanlarından referandum açıklaması
09 Mart 2017 - 17:22

KYK çalışanlarından referandum açıklaması

 

Ege Bölgesi Hizmet-İş Sendikası Yüksek Öğrenim KYK il temsilcisi Sevgi Akyol ile Hak-İş’e bağlı Öz Taşıma İş Sendikası Afyonkarahisar İl Başkanı Osman Uğur ortak bir basın açıklaması yaptı. Özgüven Devrane Park Cafe de gerçekleşen toplantıda konuşan Uğur ve Akyol referandumda “evet” diyeceklerini açıkladılar.

 

8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Ege Bölgesi Hizmet-İş Sendikası Yüksek Öğrenim KYK il temsilcisi Sevgi Akyol ile Hak-İş’e bağlı Öz Taşıma İş Sendikası Afyonkarahisar İl Başkanı Osman Uğur çalışan kadınlarla Özgüven Devrane Park Cafe de yemekte buluştular.

 

“Mücadeleleri ciltler dolusu kitaplara sığmaz”

 

Toplantıda kadınlara seslenen Hizmet-İş il temsilcisi ve KYK sorumlusu Sevgi Akyol, “gün, tarih boyunca hak ve özgürlükleri başta olmak üzere emeği için verdiği mücadeleleri ciltler dolusu kitaplara sığmayan emekçi kadınların yani bizlerin günüdür. Biz Hizmet İş Sendikası olarak, 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar gününün kadınların eşitlik bağımsızlık, özgürlük, politik ve ekonomik haksızlıkların giderilmesi, cinsel ayrımcılığın sona ermesi kadınlara yönelik her türlü şiddetin önlenmesi, saygın yaşam ve insan onuruna yaraşır çalışma koşullarının sağlanması yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olduğuna inanıyoruz” dedi.

 

“Başarılı erkeklerin yanında başarılı kadınlar var”

 

“Biz Hizmet İş Sendikası olarak yalnızca söylem değil kadın üyelerimize ve çalışan kadınlarımıza yönelik projelerde de elimizden geldiğince katkıda bulunuyoruz” diyen Akyol şöyle konuştu: “Biz Hizmet İş Sendikası olarak kadın renginin yansımadığı bir çalışma yaşamını eksik yetersiz ve anlamsız buluyoruz. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır düşüncesiyle değil, her başarılı erkeğin yanında bir başarılı kadın vardır anlayışıyla ilerlemek istiyoruz. Erkeklerin gölgeleri altında kalmasın istiyoruz. Elde ettiği hakları sonuna kadar koruyup geliştirici inancıyla tüm kadınların iş arkadaşlarımın bu anlamlı gününü kutluyor 153 yıl önce verdikleri emek mücadelesi ile bu günümüze ışık tutan kahraman kadın işçileri şükranla anıyor, kadınlarımızı kendi hak ve hakikatleri uğruna mücadeleye erkek emekçilerine bu mücadelede desteklemeye davet ediyoruz.”

 

“Canını hiçe sayan bir millete ihtiyaç var”

 

Akyol konuşmasında, kadınlara değer vermenin geleceğe yapılan en büyük yatırım olduğunu söyledi. “8 Mart’ı sadece kadınların yılda bir kez hatırlamaları değil sonlarının sorunlarının çözülene kadar tartışılması için bir fırsat ve imkan olarak görüyoruz” diyen Akyol, “Ayrıca hükümetimizin de şu anda karşısına çıkmış olan bir baht dönencesi yaşanmakta. Aslında bu dönenceler bu değişiklikler ülkenin karşısına her zaman çıkmaz. Bunun için güçlü bir iradeye, güçlü bir lidere, bunları destekleyen diğer unsurlara ve buna inanmış, 15 Temmuz’da darbe girişiminde gördüğümüz gibi canını bile hiçe sayan bir millete ihtiyaç var” şeklinde konuştu.

 

KYK çalışanları olarak “evet” diyoruz

 

Akyol, “Bunların hepsinin bir araya gelmesi ve ülkenin gündemine getirilmiş olması her ülkenin her zaman kolayca yaşayabileceği bir husus değil. Bizlerde 16 Nisan'da tek millet için, tek bayrak için, tek vatan için tek devlet için Afyonkarahisar KYK çalışanları olarak “evet” diyor ve devletimizi destekliyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Hak-İş’e bağlı Öz Taşıma İş Sendikası Afyonkarahisar İl Başkanı Osman Uğur da yaptığı konuşmada “Hak-İş olarak Afyon’da sendikalar arasında ayrımcılık olmadan inşallah hep beraber sendikamıza sahip çıkacağız” dedi.

 

“Sendikalar sayesinde haklarınız artacak”

 

“8 Mart Kadınlar gününüz kutlu olsun” diyen Uğur, “Hak-iş olarak burada büyümeye devam edeceğiz. İnşallah haklarınız sendikalı olarak artacak ve toplu sözleşmeyi de imzaladıktan sonra kendinden emin bir şekilde çalışacaksınız. Hizmet-İş ve Hak-İş İl Temsilciliği olarak birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.>>>Oktay Yüksel  

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum