Reklam

Kadın Personelimizin Katkısını Her Zaman Yanımızda Hissediyoruz

Kadın Personelimizin Katkısını Her Zaman Yanımızda Hissediyoruz

Kadın Personelimizin Katkısını Her Zaman Yanımızda Hissediyoruz
08 Mart 2017 - 18:06

 
 
 

 

Kadın Personelimizin Katkısını Her Zaman Yanımızda Hissediyoruz

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Belediye’nin kadın personeliyle bir araya geldi. Personelin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Burhanettin Çoban; Belediye çalışmalarında kadın personelin katkılarını her zaman yanlarında hissettiklerini söyledi.

“8 mart’ta 8’inci kez bir ve beraberiz”

 Personeliyle sekizinci kez 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Burhanettin Çoban; “Böyle bir günde bizde sizlerle sekizinci kez beraber oluyoruz. Bu güzel günün sadece Türk kadınımıza değil, dünyada hangi ülkede hangi kıtada bir kadın varsa Allah onları sağlık, afiyet, huzur versin Aç ve açıkta insan, kadın kalmasın. Bazen adaletsizlikler olabiliyor. Belli bir kesim çok büyük bir refah içerisinde yaşarken, önemli bir kesimde günlük gıdaları bile temin etmekte ciddi sıkıntılar yaşıyor. O yüzden önceliğimiz ve özelliğimiz aç, açıkta insan, kadın çocuk kalmasın diyoruz. Elhamdülillah; ülkemiz bu sıkıntılarla karşı karşıya kalmıyor ama Bizde bu bilinçle hareket edersek çok güzel bir berekete vesile olacağımızı düşünüyorum” dedi.

“Kadınlarımıza pozitif ayrımcılık”

 Kadınlarımızın toplumdaki yeri asla inkâr edilemeyeceğini söyleyen Başkan Burhanettin Çoban;  “12 Eylül 2010 tarihinde yapılan referandumda kadınlara, şehit ailelerine, engelli bireylere pozitif ayrımcılık yapılabileceği anayasamıza ilke olarak girdi. Dolayısıyla eskiden kadınlara, şehit ailelerine, engelli bireylere bir hak dağıtılırken pozitif bir ayrımcılık yapıldığı zaman yargı konusu yapılırsa mahkemeler bunu iptal ediyordu. Anayasa, kadın erkek herkes anayasa önünde eşittir diyordu. Artık bu eşitlik kadınlar için pozitif ayrımcılığa dönüşmüş oldu. Güzel bir gelişme. Elbette buna ihtiyaç vardı.  Kadınımızın toplumsal hayatta çok önemli katkı oluyor.” dedi. Belediye çalışmalarında personelin katkısından söz eden Başkan Burhanettin Çoban; “Belediyemizde de sizlerin katkısı çok büyük. Her alanda çay yapan kardeşimizden, evrak takibi yapan kardeşimize, proje çizen, arazide kontrol yapan, gelen gidene cevap veren tüm arkadaşlarımızın katkılarını her zaman hissediyoruz. Katkılarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

“Başkanımız taleplerimizi hiçbir zaman reddetmedi”

Başkan Yardımcısı Ayfer Örten ise tüm kadın personelin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik etti.25 yıldır Afyonkarahisar Belediyesi’nde görev yaptığını ifade eden Örten; “Afyonkarahisar Belediyesinde çalışmaktan gurur duyuyorum. Yaklaşık 25 yıldır bu yıl 26’ncı yılımı kutlayacağım. Siz arkadaşlarımızın dertlerini, sıkıntılarını zaman zaman Başkanımıza iletiyorum. Taleplerimizin hiç biri Başkanımız tarafından reddedilmedi.  Ne talep ettiysek gerçekleştirildi. Sizin adınıza Başkanımıza teşekkür ediyorum. Çalışma ortamı, mekân ve bize sağlanan olanaklar için yine ayrıca teşekkür ediyorum. Kadınların iş ortamında daha fazla yer almasını kalpten diliyorum. Hem çalışan bayan olmak, hemde aile içerisinde anne olmak, çocukları yetiştirmek, evi çekip çevirmek gerçekten çor bir durum. Sizleri tebrik ediyorum. Birlikte nice 8 Mart’lara” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Başkan Çoban, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bayan personeline çeşitli hediyeler verdi.>>Haber Merkezi

   

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum