Reklam

Afyonkarahisar Barosu kadınları unutmadı

Afyonkarahisar Barosu kadınları unutmadı

Afyonkarahisar Barosu kadınları unutmadı
08 Mart 2017 - 17:56

Afyonkarahisar Barosu kadınları unutmadı

 

Afyonkarahisar Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir dizi ziyaret gerçekleştirildi.

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Afyonkarahisar Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu; Afyonkarahisar Valiliği Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Doğum Servisi Çocuk İzleme Merkezi, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi ile Beyazay Derneği Afyonkarahisar Şubesi'ni ziyaret ettiler.

Afyonkarahisar Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyon Başkanı Av. Gönül Ar Güngör, komisyon üyesi avukatlar ve stajyer avukatlarla birlikte çeşitli kurum ve sivil toplum örgütlerine ziyarette bulundular.

Şehit Anneleri Ve Yaşlılar Unutulmadı

İlk olarak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ettiklerini kaydeden Güngör, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle huzurevinde kalan kadınlarımızı ziyaret ettik. Yaşlılarımız bizler için çok önemli, onlara verilen değeri bir kez daha kendilerine hatırlatmak istedik. Daha sonra şehit annelerimizle bir araya geldik. Vatanımız için şehadet şerbetini içmiş şehitlerimizin kıymetli annelerini ziyaret ederek onlara olan manevi borcumuzu ve haklarını hiç bir zaman ödeyemeyeceğimizi söyledik" dedi.

Moral Verdiler, Sevinçlere Ortak Oldular

Ziyaretleri kapsamında engelli çocukların anneleri ile de bir araya geldiklerini dile getiren Av. Güngör, "Stajyer avukatlarımızla birlikte engelli çocuklarımızın annelerini de ziyaret ettik. Engelli çocuklarımızın annelerinin özel çocukları nedeniyle kutsal annelik görevinde bizlerden daha çok emek ve sorumluluk harcadıklarını gördük. Ziyaretlerimiz kapsamında son olarak, Doğum Servisi Çocuk İzleme Merkezi'nde anneliğe ilk adımı atmış annelerimizle bir araya gelerek sevinçlerine ortak olduk" ifadelerini kullandı.>>Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum