Reklam

"Kadının sesi var" sergisi

"Kadının sesi var" sergisi

"Kadının sesi var" sergisi
08 Mart 2017 - 17:49

“Kadının sesi var” sergisi

 

Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Teşkilatının Üniversite Başkanı Atike Boyracı ve ekibi 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Anıtpark da bir sergi açarak kadınların iş dünyasındaki yerini anlattı.

 

MHP’li iş kadınların fotoğraflarının ve röportajlarının yer aldığı sergide bir açıklama yapan Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Teşkilatının Üniversite Başkanı Atike Boyracı, “Ben üniversite öğrencisiyim. Kendi genç arkadaşlarımızla meslek sahibi olan hanımlarla bir röportaj düzenledik. Tek tek onları ziyarete gittik. Mesleklerindeki zorlukları ve kolaylıkları ailesiyle kendi mesleği arasında nasıl bir bağlantı sağladıklarını zorluklarını ya da olumlu olan etkilerini tek tek sorarak öğrendik” dedi.

 

“Yeni nesle örnek olsun”

 

Boyracı, “Her birisi de bu konuda ayrı ayrı bize yardımcı oldular. En son olarak da biz yeni nesil genç hanımlara ne gibi tavsiyelerde bulunmalarını sorduk. Hepsi ayrı ayrı o kadar güzel cevaplar verdi ki kendi adıma çok etkilendim. Bu röportajın amacı yeni yetişen genç hanımlara örnek olsun. Aslında röportajımızın asıl adı “kadının sesi var.” Her alanda kadın hep geri plana atılmaya çalışılıyor. Bizde bu röportajda meslek sahibi olan kadınları tek tek bulup dedi ki biz kadının sesi var. Bizim bir yerimiz var. Her alanda bir şekilde ön plana çıkmaya çalıştık ve bu noktada başarılı olduk. Yeni nesile örnek olsun diye yaptık” diyerek sözlerini noktaladı. >>>>Oktay Yüksel 

YORUMLAR

  • 0 Yorum