Reklam

Baykara'dan gençlere uyarı

Baykara'dan gençlere uyarı

Baykara'dan gençlere uyarı
08 Mart 2017 - 17:46

Baykara’dan gençlere uyarı

 

UMUD Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği İl Temsilcisi Kemal Baykara, Fatih Anadolu Lisesi’nde gençlerle buluştu, uyarılarda bulundu.

 

Fatih Anadolu Lisesinde yapılan sunumda gençlere günümüzün zararlı alışkanlıkları hakkında bilgiler veren Baykara, “samimi ve eğlenceli geçen sohbette beraber türküler söyledik. Alkol gözlüğü ile yapılan faaliyette oldukça ilginç görüntüler yaşandı” dedi.

 

“Tuzaklara karşı dikkatli olun”

 

Faaliyet sununda deneme yapan gençler, alkol alındığında hayatın zorlaştığını, ömür boyu alkol, sigara ve uyuşturucudan uzak duracaklarına söz verdiler. Baykara burada yaptığı açıklamada, “Zararlı alışkanlıklar yanlış düğmelenmiş ilk düğme gibidir. Bağımlı olduktan sonra ne kadar mücadele etseniz yaptığınız işler boşa gider. Zararlı alışkanlıklardan uzak durmalıyız. Bir şekilde bulaştıysanız acilen vazgeçmeliyiz.O zaman tüm düğmelere doğru düğmelenir. Ayrıca çağımızın fırsatı olan cep telefonu yanlış kullanılırsa çağımızın tehdidi haline gelir. İnternette ve sosyal medyadaki tuzaklara karşı dikkatli olmalısınız” dedi.

 

Program sonunda gençler zararlı alışkanlıklardan uzak duracaklarına dair söz vererek kendilerini kuvvetlice alkışladılar.>>>>Yasin Başpınar

ackground:#FEFEFE'>Mesleki ve Teknik Eğitimdeki yeni düzenlemeler, meslek odası başkan ve yönetimlerine anlatılıyor.

 

 

Afyon Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Osman Tezgiden ve Alan Şefi Mehmet Çekiç, geçtiğimiz günlerde Ağaç İşleri Odası Başkanı Suat Diler’i ziyaret ederek değişiklikler hakkında bilgiler verdi.

 

EML Müdürü Osman Tezgiden, değişiklikleri anlattı ve konu hakkında kısa bilgiler verdi. Tezgiden şunları söyledi:Meslek liselerine çırak öğrenci kayıtları yapılabilecek. Çıraklık eğitiminde ve işletmelerde beceri eğitimine giden meslek lisesi son sınıf öğrencilerine sözleşme gereği ödenmesi gereken ücretin bir kısmı devlet tarafından ödenecek. Meslek lisesi öğrencilerinin iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı devlet tarafından sigortalanıyor. Sosyal güvencesi olmayan öğrencilerin hastalık sigortaları da yine devlet tarafından karşılanacak.  Meslek lisesi öğrencileri 10. Sınıftan itibaren işletmelere gidebilecek. Afyon Ağaç İşleri Odası Başkanı Suat Diler, ziyaretten son derece memnun kaldıklarını ifade ederek, verdikleri bilgilerden dolayı EML Müdürü Osman Tezgiden ve Alan Şefi Mehmet Çekiç’e teşekkür etti. >>Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum