Reklam

Türkiye'yi daha iyi temsil edeceğim"

Türkiye'yi daha iyi temsil edeceğim"

Türkiye'yi daha iyi temsil edeceğim"
07 Mart 2017 - 18:56

“Türkiye’yi daha iyi temsil edeceğim”

 

Milli sporcu Yaprak Selin Keskin, tramplen atlamada rakip tanımadı. Bugüne kadar 62 madalya kazandı. Ancak Afyonkarahisar’da çalışacak olimpik havuz bulamadı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın kendisine sunduğu imkana teşekkür eden Keskin, “Bu konuda inşallah Türkiye’yi daha iyi bir şekilde temsil edebileceğimi düşünüyorum” dedi.

 

Afyonkarahisarlı milli sporcu 16 yaşındaki Yaprak Selin Keskin, imkansızlıklara savaş açtı. Keskin, “Buradaki sünger havuzu şuan standartlara uygun değil. Bu sünger havuzunun3 metrekazılması gerekiyor. Normal bir havuzun ise5 metrederinliğinde olması gerekiyor” dedi

 

“Bu spora 2009 yılında başladım”

 

O olimpik havuz bulamadığı için, içi sünger dolu havuzda antrenman yaparak rakiplerini solladı! Lise 2'nci sınıf öğrencisi Yaprak, 2 yıl süren jimnastik serüveninin ardından 2009'da "atlama" sporuyla tanıştı: “Şuan kule ve tramplen atlamada milli sporcuyum. Bu spora 2009 yılında başladım. Ondan öncesinde 2007 yılında jimnastiğe başladım. O şekilde şu an devam ediyorum.”

 

“Türkiye’yi daha iyi temsil edeceğim”

 

Keskin, bugüne kadar kule ve tramplen atlama branşlarında yurt içi ve dışında çok sayıda yarışmalara katıldı. 36 altın, 4 bronz ve 22 gümüş olmak üzere toplam 62 madalya kazandı.

Keskin, “Bundan sonraki Avrupa şampiyonası, dünya şampiyonası ve bir çok yarışmada finale kalabilmek ve olimpiyatları Türkiye’yi en iyi bir şekilde temsil edebilmek” diye konuştu.

 

Ankara’daki havuzda çalışacak

 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Keskin’in çalışmalarını bundan sonra Ankara'daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde yapacağını ifade etmesinden de duyduğu memnuniyeti dile getirdi: “Öncelikle Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a çok teşekkür etmek istiyorum çünkü burada bana sunulmayan imkanları o bana sunmaya çalıştı ve orada Eryaman’da Ankara’daki havuzda çalışabileceğimi söyledi. Bu konuda inşallah Türkiye’yi daha iyi bir şekilde temsil edebileceğimi düşünüyorum.”

>>>>Mehmet Karakaş

YORUMLAR

  • 0 Yorum