Reklam

Çocuk yoğun bakım hizmeti başladı

Çocuk yoğun bakım hizmeti başladı

Çocuk yoğun bakım hizmeti başladı
07 Mart 2017 - 18:48

Çocuk yoğun bakım hizmeti başladı

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi nezdinde ilimizde tek ve her türlü tıbbi donanımın mevcut olduğu 2. Basamak Çocuk Yoğun Bakımı 6 yataklı olarak hizmet vermeye başladı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Murat Çağlayan yaptığı açıklamada, “Çocuk Yoğun Bakımları; Detaylı ve nitelikli gözlem ve girişim yapılabilen, yaşamsal destek gereksinimi bulunan hastaların yüksek kalitede bakım ve tedavisinin yapıldığı, 24 saat doktor denetim ve gözetimi olan ünitelerdir” dedi.

“Olumsuzlukların önüne geçeceğiz”

Afyonkarahisar geneli aylık ortalama10 ile 15 arası çocuk hastanın yoğun bakım olmaması nedeniyle il dışına sevkinin yapıldığını bu nedenle Afyon ili için Çocuk Yoğun Bakımın ciddi öneme sahip olduğunu vurgulayan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Murat Çağlayan; ‘Yoğun Bakım tedavisine ihtiyacı olan çocuk hastalarımız, ilimizde bu düzeyde bir Çocuk Yoğun Bakımı olmaması nedeniyle, bugüne kadar çevre illerde bulunan hastanelere sevk edilmekteydi. Bakanlığımızın göstermiş olduğu desteklerle Afyonkarahisar’a yine bir ilki daha kazandırmanın mutluluğu içindeyiz. Açılır açılmaz Çocuk Yoğun Bakımının %100 yatak doluluk oranına ulaşması ilimizin bu hizmete olan ihtiyacını ortaya koymuştur. Hastalarımız artık Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde hayata geçirilen 2. Basamak Çocuk Yoğun Bakımında tedavi edilebilecek ve bu sayede sevk sırasında oluşan olumsuzlukların önüne geçeceğiz. Böylece yapılan hasta sevkleri en az düzeye indirilecektir’ diyerek, başta Devlet Hastanesi Yönetici ve İdarecileri olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. >>>>Haber merkezi

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum