Reklam

Akdağ doğum günü tadında bir faaliyet düzenledi

Akdağ doğum günü tadında bir faaliyet düzenledi

Akdağ doğum günü tadında bir faaliyet düzenledi
07 Mart 2017 - 18:45

Akdağ doğum günü tadında bir faaliyet düzenledi

 

3 Mart 2015 tarihinde Sinan Arıkan ve Ozan Ceylan tarafından kurulan AKDAĞ doğum gününü Midas'ta kutladı.

 

AKDAĞ Afyonkarahisar Dağcılık Topluluğu geçtiğimiz pazar günü Yazılıkaya'da bulunan Midas Anıtı'nı 90 kişi ile gezerek, hem tarihi hem de doğa güzelliklerini bir arada tanıtıcı bir faaliyet yaptı. Pazar sabahı saat 9 da Anıtpark önünden hareket eden grup Eskişehir sınırları içerisinde yer alan Yazılı köyünde bulunan Küçük Midas diye tabir edilen tamamlanmamış Midas Anıtı'ndan geziye başladı. Ardından Midas'ın şehrine hareket ederek hem tarihi dokuyu hem de doğal güzellikleri bir arada tanıttı.

Çakmak’tan katılımcılara süpriz

Baharın ilk günlerinde hafta sonunu dolu dolu yaşayan AKDAĞ, yetkililerinden yapılan açıklamaya göre faaliyetlerine hız kesmeden devam edeceği bildirildi. Yetkililer, “Her hafta pazar düzenli olarak etkinlik düzenleyen ekip tüm sporcuları ve doğa severleri faaliyetlerimize davet ediyoruz. Grubun üyesi olan Afyon'un paramotor pilotu Şükrü Çakmak ise doğup büyüdüğü köyü Gökbahçe'de gruba bir supriz yaparak annesi ile birlikte katılımcılara çay ikramında bulundu. Çay ikramının yanı sıra eline ney'ini alarak çayırlık alanda gruba ney dinletisinde bulundu. Gayet keyifli geçen faaliyette bir yandan çaylar yudumlandı, diğer yandan halaylar çekildi. Bununla yetinmeyen sporcular Iraklı katılımcıları ile kıyasıya rekabete konu olan bir futbol maçı yaptı. Skorunun dostluk olduğu maç çok keyifli geçti” dediler.

“Akdağ ile doğayı keşfedin”

"Akdağ ile doğayı keşfedin" sloganı ile yola çıkan yöneticiler, bizlerle tanıştığı günden beri yapmış olduğu faaliyetler ile her fırsatta ilgi odağı olmayı başardı. Kuruluş gününü gecikmeli de olsa Midas'ta kutlayarak katılımcıların keyifli zaman geçirmelerini sağladı. Düzenlenen etkinliklerle doğa yürüyüşleri yapan grup, bunun yanında Afyonumuzu ve çevresini tanıtarak turizme de katkı sağlamaktadır. Keyifli ve kültür kokan geziden fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere katılımcılar gayet memnun. Katılımcıların ilerleyen haftalar için şimdiden planlarını yaptıkları ve hafta sonlarını Akdağ yürüyüşlerine ayırdıklarını tahmin edebiliriz. Tüm doğa severleri baharın güzellikleri arasında doğaya davet eden sporcular,  ilerleyen haftalarda bakalım bizlere ne sürprizler yapacak...  Bizler de ekibin doğum gününü kutlar böylesi güzel faaliyetler yaparak kültürümüzün tanıtımına katkı sağladıkları için bu saygıdeğer insanalara teşekkürü bir borç biliriz” ifadelerine yer verildi. >>Cumhur Bursalıoğlu

YORUMLAR

  • 0 Yorum