Reklam

Orman köylerine dev destek

Orman köylerine dev destek

Orman köylerine dev destek
06 Mart 2017 - 17:41

Orman köylerine dev destek

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, orman köylülerine desteğini sürdürüyor… Bakanlık ilimizdeki orman köylülerine 33milyon 725 bin TL destek verdi.

Bakanlık tarafından orman köylerinde yaşayanların sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla geliştirilen projeler ülke genelinde ara vermeden uygulanıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nce (OGM) bu projelerin devam ettiği Afyonkarahisar’dakiorman köylülerine 2003 yılından bu yana33milyon 725 bin TL kredi desteği verildi.

Orman Köylülerine 33 Milyon725 Bin TL Destek

Bölgelerin coğrafi şartları göz önüne alınarak uygun projeleri hayata geçiren Bakanlık Afyonkarahisar’dada süt sığırcılığı, süt koyunculuğu, güneş enerjisi, fenni arıcılık ve lavanta yetiştiriciliği başta olmak üzere birçok alanda orman köylülerine33 milyon 725 bin TL kredi desteği sağladı.Şehirde 2003 yılından bu yana toplamda 2 bin 802 aileye destek veren Bakanlık, 2017 yılında da 140 aileye 2 milyon 900bin TL destek vermeyi hedefliyor.

Destek vermeye devam edilecek

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlık olarak orman köylülerini de düşündüklerini onların kalkınmalarını desteklemek gayesiyle birçok proje geliştirdiklerini ve bu projelerle vatandaşlara ilave istihdam alanları oluşturduklarını söyledi. Orman alanlarında yürütülen faaliyetlerde de orman köylülerini işçi olarak çalıştırdıklarını kaydeden Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bu yılda bu tür projeleri çeşitlendirerek destek vermeye devam edeceklerini belirtti.>>>>Haber merkezi

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum