Reklam

ŞEHİTLER GECESİ COŞKUYLA KUTLANDI

ŞEHİTLER GECESİ COŞKUYLA KUTLANDI

ŞEHİTLER GECESİ COŞKUYLA KUTLANDI
06 Mart 2017 - 17:40

ŞEHİTLER GECESİ COŞKUYLA KUTLANDI

 

Saadet Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Tarafından Düzenlenen "Şehitler Gecesi" programı coşkuyla kutlandı.

Program Kudus Tv'de yayınlandı.

İslam Dünyası‘nda, İslam uğruna verdikleri mücadele ile ekol haline dönüşen lider ve şehitlerin anıldığı program beğeniyle karşılandı. Programa İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı. Sözlerin en güzeli olan Kur’an-ı Kerim tilavetini Hasan Sezer ve Kur’an-ı Kerim mealini Yasin Kara okudu. Milli Gençlik Tiyatro Ekibi Şehadet Ve Şehitlik konulu gösteri yaptı.

 

Programa Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul Ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Gazi İsmail Kumartaşlı , Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç , Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Merkezinden Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Karaduman , Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Şenel , Saadet Partisi Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi 20.Dönem Milletvekili Osman Hazer , Afyon Kocatepe Üniversitesinden Yardımcı Doçent Doktor Mücahit Gültekin , Gazeteci Yazar Düşünce İnsani Kudus Tv Genel Yayın Yonetmeni Nurettin Şirin katıldı.

Açılış konuşmasını Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanı   Erhan Akpınar yaptı. Erhan Akpınar konuşmasında; Değerli Konuklar,  Kanlarıyla bu vatanı ve ümmeti müdafaa eden şehitlerimizin Muhterem aileleri ve siz kıymetli Misafirlerimiz Afyonkarahisar Saadet Partisi Gençlik Kolları olarak tertip etmiş olduğumuz şehitler gecesi programımıza Hoşgeldiniz sefalar getirdiniz. Şehadet Bir çağrıdır nesillere çağlara.Aziz Şehit Metin Yüksel bu söz bir uyanışın işaret fişeği idi sanki yıllar boyunca ezilmiş bir toplumun ezilmişliğe bir başkaldırışıydı.Şehadet Bir çağrıdır Bedir'den  Uhud'a ,  Gazze'den Bosna'ya , İstanbul'dan Doğu Türkistan'a Şehadet Bir çağrıdır. Allah içi. Dini İslam-ı Mübin için canlarını feda eden mücahitlere. Malumunuzdur ki Şubat ayı Allah yolunda verilen sayısız şehitlerden dolayı ŞEHADET ayı olarak nitelendirilmişti.r Hasan El Benna, Ömer Muhtar, İskilipli Atıf Hoca ve Metin Yüksel bunlardan sadece bir kaçıdır.Merhum liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızı da bundan tam 6 yıl evvel Şubat ayında huzuru ilahiye.Rabbim mekanlarını cennet eylesin.

şehadet bir ölüm değil yaşam tarzıdır

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Merkezinden Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Karaduman selamlama konuşmasını yaptı. Programımız hayırlar vesile olsun. Şubat ayını idrak vesilesiyle bir aradayız.Şehadet ayındayız.islamı hakim kılmak için yapılan mücadelenin şehitlerle bereketlendirildiği biz aman dilimindeyiz. Yeryüzünün dört bir yanında ırkçı emparyalizme karşı direnen tüm müminlere selam olsun.Burada önemli olan şehitlerimizi anmaktan ziyade anlamak önemli olacaktır.Burada şehitlerin yüklendiği davayı anlamak olacaktır.Unutmamalıyızki şehadet bir ölüm değil yaşam tarzıdır.Bir davanın gücü o yolda ödenecek bedel kadardır.İmam rabbani buyuruyorki aşkına düştükleri kadardır insanların yolları.Buna mükabil bizde inanıyoruz ki aşk bedel ödemeyi gerektirir.Ahireti dünyaya tercih etmeyi gerektirir.Bizim inancımızın hakiketine göre Adanmak sadece Allah’a adanmaktır.

Her türlü terörle mücadele ediyoruz

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul Ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Gazi İsmail Kumartaşlı selamlama konuşmasını yaptı. İsmail Kumartaşlı konuşmasında; Böyle güzel bir geceye davet ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Şahadet sevgiliye kavuşmaktır.11 Temmuz 2004 tarihinde Şırnak’ta mayın patlaması sonucu yaralandığımda şahadet tadını bende yaşamıştım. Hani diyorlarya şehitlerimiz dirilip dünyaya gelip tekrar şehit olmak isterler. Rabbim bize şehitlik nasip etmedi. Kucağımda bir kardeşimi şehit verdim. Bu güne kadarda onlarca şehidimizin yüzünü açıp ailesine anne babasına gösterip eliyle mezarına koymuş bir kardeşinizim. Şehitlerimizin yüzünü açıpta anne babasına eşine çocuklarına gösterirken şehidimizin yüzü gerçekten peygamber efendimizi görmüş gibi tebessüm halinde ve bunu kendimde hissediyorduk. Onlar tebessüm edip giderken ben kendi dünyamı kurtardım, kendinize dikkat edin diyerek gidiyorlar. Ülkemiz son kale olduğu için bizimle mücadele ediyorlar. Biz pkk daeş ve her türlü terörle mücadele ediyoruz. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet  diliyorum. Programın Sonunda Katılımcılara plaket verildi. Saadet Partisi Afyon İl Bşk Adnan Şenel, Saadet Genel Bşk Yrd Abdülkadir Karaduman'a plaket verdiYardımcı Doçent Doktor Mücahit Gültekin , Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç'a  plaket verdi. Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç çok duygulandığını ifade etti.20.dönem Afyon Milletvekili Osman Hazer, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul Ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Gazi İsmail Kumartaşlı’ya  plaket verdi. Saadet Partisi Afyon İl Gençlik Kolları Bşk  Erhan Akpınar, Kudus Tv Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Şirin'e plaket verdi>>Haber merkezi

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum