Reklam

Birlik ve beraberlik toplantısı

Birlik ve beraberlik toplantısı

Birlik ve beraberlik toplantısı
27 Şubat 2017 - 15:33

 

 

Birlik ve beraberlik toplantısı

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1’Nolu Şubenin Dinar, Dazkırı, Başmakçı ve Evciler ilçe temsilcilikleri, Dinar ilçe merkezinde birlik ve beraberlik temalı toplantı düzenledi.

Toplantıya Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1’Nolu Şube Başkanı Abdullah ÇELİK ve şube yönetim kurulu üyeleri,Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya,Dinar, Dazkırı, Başmakçı ve Evciler ilçelerinde görev yapan Eğitim Bir-Sen üyeleri, şehit ve gazi aileleri, çeşitli sivil toplum örgütleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“En doğru kararı millet verecek”

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1’Nolu Şube Başkanı Abdullah ÇELİK; bu tür organizasyonların birlik ve beraberliği pekiştirdiğini vurgulayarak, sendika olarak emek mücadelesi verdiklerini, üyelerinin özlük haklarını koruma ve yeni kazanımlar elde etmenin yanında demokrasinin gelişip güçlenmesi noktasında da önemli görevleri olduğunu belirtti. Eğitim Bir-Sen ailesi olarak her zaman bu bilinçle hareket ettiklerini söyledi. Konuşmasında referandum sürecine de değinen Abdullah ÇELİK; “İki siyasi parti anlaşarak bir anayasa değişikliği paketi hazırladı. Eğitim Bir-Sen olarak bu değişiklik paketini inceledik. Bu değişikliklerin ülkemizin istikrarına, maddi manevi olarak gelişip büyümesine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Geçmiş yıllardan bildiğimiz gibi istikrarın olmadığı, sürekli hükümetlerin değiştiği dönemlerde çok çeşitli sıkıntılar çektik. Yaşanan sıkıntıların özellikle ekonomi boyutunda milletimizi olumsuz etkilediği görülmüştür. Millet iradesini doğrudan yönetime yansıtacak Cumhurbaşkanlığı sisteminin; istikrarın,  birlik ve beraberliğimizin, ülkemizin gelişip güçlenmesinin teminatı olarak görüyoruz. Bu nedenle referandum da EVET diyoruz.En doğru kararı millet verecektir. Ben tekrar katılımlarınızdan dolayı siz değerli misafirlere,bu organizasyonda emeği geçen ilçe temsilciliklerimize teşekkür ediyorum.

“Çatal kazık yere girmez”

Toplantıda katılımcılara hitap eden Afyonkarahisar Milletvekili Sayın Av. Ali ÖZKAYA demokratik yönetimlerin yasama, yürütme ve yargı erkinden oluştuğunu söyledi. Ülkemizdebu erklerden yürütmede çift başlılık söz konusu. Bir taraftahalk tarafından seçilen, hesap vermek zorunda olmayan ama her konuda tam yetkili bir cumhurbaşkanı, diğer tarafta yürütmenin tüm sorumluluğu üzerine alan, icraatlarını cumhurbaşkanına onaylatmak mecburiyetinde olanve halka hesap vermek zorunda olan hükümetler.  Bu durum yürütmede çift başlılığa, çatışmalara neden oluyor. Çatal kazık yere girmiyor. 16 Nisanda oylayacağımız anayasa değişiklik paketi ile yürütmede tam yetkili ve tam sorumlu bir “Cumhurbaşkanlığı Sistemine” geçmek sureti ile çift başlılığın sona ereceğini söyledi.

Toplantı,15 Temmuz konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile sona erdi. >>>Haber merkezi

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum