Reklam

Fuar Hastanesi hekimleri sahada da çalışıyor

Fuar Hastanesi hekimleri sahada da çalışıyor

Fuar Hastanesi hekimleri sahada da çalışıyor
21 Şubat 2017 - 18:08

Fuar Hastanesi hekimleri sahada da çalışıyor

 

Fuar Hastanesinde görevli bir hekim ve bir diyetisyen, Sinanpaşa ilçesine bağlı Tınaztepe beldesinde öğrenci annelerine seminer verdi. Seminerde obezite ve ağız sağlığı konularında veliler hem bilgilendirildi, hem de ücretsiz check-up dağıtıldı.

 

Ağız ve diş sağlığı konusunda yapılması gerekenler

 

Diş Hekimi Dt.Özge Sepin tarafından verilen seminerde, öğrenci annelerinin ağız ve diş sağlığı bakımı konusunda yapılması gerekenler aktarıldı. Ağız ve diş sağlığının korunmasına yönelik bilgilerin de paylaşıldığı seminer hakkında açıklamada bulunan Diş Hekimi Dt.Özge Sepin, eğitimin kendileri için önemli bir unsur olduğunu ve belirli aralıklarla bu ve benzeri eğitimlere katılarak bilgilendirmelere devam edeceklerini duyurdu. Seminer sonunda öğrenci velilerine, düzenlenen çekilişle hediye check-up dağıtıldı.

 

“Obezite ile nasıl mücadele edilir”

 

Diyetisyen Özge Düzağaç da öğrenci ve velilere sağlıklı beslenme konusunda seminer verdi.

Tınaztepe Anadolu Lisesinde verilen seminerde ‘obezite ile mücadelede, yeterli ve dengeli beslenme, düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması’ konuları anlatıldı.

Seminer sonunda Diyetisyen Özge Düzağaç, öğrenciler ve veliler tarafından yöneltilen soruları yanıtladı.

 

“Sağlık her şeyin başında gelir”

 

Programın sonunda bir açıklama yapan Tınaztepe Anadolu Lisesi Müdürü Eyüp Bayrak, “Fuar Hastanesi'nden Esra hanımla diyalog kurarak okulumuzda velilere sağlık taraması yaptırmak istedik. Bunun için de Diyetisyen Özge Düzağaç ve Diş hekimi Dt. Özge Sepin hanımefendi gelerek burada bir konferans verdiler. Anneler yoğun ilgi gösterdi, bizler bu noktada velilerin duyarlılıklarını bir kez daha gördük. Çünkü sağlık her şeyin başında gelir. Velilere kilo problemlerine ilişkin diyetisyen hanımefendi, ağız sağlığına ilişkin de diş hekimi hanımefendi seminer verdi. Bunun yanı sıra Fuar Hastanesi velilere hediye olarak check-up verdi. Teşekkür ediyoruz” dedi. >>>>Oktay Yüksel

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum