Reklam

Degder 726 Öğrenci İle Rekor Kırdı

Degder 726 Öğrenci İle Rekor Kırdı

Degder 726 Öğrenci İle Rekor Kırdı
17 Kasım 2019 - 18:50

Degder 726 Öğrenci İle Rekor Kırdı

Dinar Eğitim Gönüllüleri Derneği (DEGDER) her yıl olduğu gibi bu yılda da yükseköğrenim gören ve bir öğrencinin bursunun 250 TL olduğu 726 öğrenciye burs toplamayı başardı.

Yönetim kurulu başkanı Ahmet Hakan Uyan başkanlığında çalışmalarını yürüten DEGDER öğretmen Ayhan Karakuş sunuculuğunda, Mustafa Acar’’ın koordinesinde eğitime katkı gecesinde burs verenleri tebrik etti.

Acarlar 50 öğrenci okutacak

Gecenin en büyük bursunu Dinarlı İş Adamı Mehmet Acar 160 öğrenciyle verirken, Acarlar Dokuma A.Ş. adına Ahmet Acar 50 öğrenciye bursu verdi. Gecenin diğer rekor kıran burslarından bir tanesi de Akdeniz Tesisleri işletme sahibi Muhammed Akdeniz 20 öğrenciye burs vererek eğitime destek verdi. Gecede bir konuşma yapan DEGDER Başkanı Ahmet Hakan Uyan, derneğin 2006 yılında faaliyetlerine başladığını, bu güne kadar yaklaşık 3.000 öğrenciye burs verildiğini ifade ederek şunları söyledi, “Bugüne kadar eğitimin her noktasında destek olmayı amaçlayan derneğimiz, öğrenci sağlığı başlığı adı altında okullarda diş taraması, göz taraması yaptırmıştır. Sosyal aktivite bağlamında da okullarda trafik eğitimi ve satranç turnuvaları düzenlemiştir. Bu faaliyetlerin yapılmasını sağlayan değerli Dinarlılara çok teşekkür ediyoruz” dedi. Eğitime Katkı Gecesinde Dinar Halk Haber ve Dinar Haber Gazeteleri Köşe Yazarı Araştırmacı Gazeteci Yazar Hilmi Çalışkan 13 Kasım 2019 günü kaleme almış olduğu “önce eğitim sonra yine eğitim!” başlıklı köşe yazısını okudu. Geçenin son bölümünde ise Dinar Musiki Cemiyeti üyeleri tarafından solist öğretmen Tuğba Başaran tarafından Halk Müziği Konseri verildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum