Reklam

Türk tarihinin en başarılı diploması görüşmesidir

Türk tarihinin en başarılı diploması görüşmesidir

Türk tarihinin en başarılı diploması görüşmesidir
14 Kasım 2019 - 17:33

Türk tarihinin en başarılı diploması görüşmesidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump’un Beyaz Saray’daki görüşmesini değerlendiren AK Parti Milletvekili Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Türk tarihinin en başarılı diploması görüşmelerinden birisinin gerçekleştiğini ifade ettiler.

 

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump’un Beyaz Saray’daki görüşmesini Türkeli Gazetesi’ne değerlendirdi. Türk tarihinin en başarılı diploması görüşmelerinden birisinin gerçekleştiğini ifade eden AK Parti Milletvekili Ali Özkaya,  “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin bütün haklılıklarını hem Amerikan Başkanına hem Amerikan kamuoyuna hemde senatolara doğrudan yüzüne karşı söyleyebilmiş ve haklı davasını sonuna kadar savunmuştur. Terörist başı FETÖ’nün iade edilmesi gerektiğini söylemiş ve mektubu da bizzat iade etmiştir. Geçmişte Amerikan başkanlarının mektuplarına karşı hiçbir şey yapamayanlara karşı çok tarihi bir cevabı da vermiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin şanını ve şerefini tam manasıyla temsil etmiştir. Lider olunmayacağını lider doğulduğunu göstermiş ve ispat etmiştir. Milletimizin adına Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyorum” dedi.

 

Özkaya’dan destek verenlere teşekkür

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump’un görüşme öncesi destek verenlere de teşekkür eden Milletvekili Özkaya, muhalefetin tutumunu da eleştirdi. Özkaya, “Bugünkü muhalefet maalesef kendileri bir şeyi başaramadığı için Cumhurbaşkanımıza olan düşmanlıkları vatana ve millete düşmanlığa dönüştü. Hep söylüyorum 1912 yılında balkanlarda ‘Edirne’ye Enver gireceğine Bulgar girsin’ diyen zihniyetle aynı zihniyeti temsil eden noktaya geldiler. Çok acıması ve acınası bir durumdalar. Cumhur İttifakı ortaklarımızdan hem MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye hemde Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’ye de Cumhurbaşkanımıza vermiş olduğu desteklerinden dolayı da teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Mektup geri iade edilmiştir”

ABD Başkanı Trump ile yapılan görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir dünya lideri olduğu bir kez daha kanıtlandığını vurgulayan AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Beyaz Saray’da ABD Başkanı Trump ile yaptığı görüşmede istediğini aldı. Kameralar karşısında Kürtlerle Türkiye’nin bir sorunu olmadığını diğer grupların yani PKK’nın uzantısı olan PYD’nin bir terör örgütü olduğunu vurgulamıştır. ABD başta olmak üzere diğer ülkelere de bunu söylemiştir. Diğer yandan FETÖ’nün Türkiye’ye iade edilmesi gerekliği vurgulanmış ve bu ziyarette gerekli belgeler verilmiştir. Kendisine gönderilen mektubu da ABD Başkanı Trump’a geri iade etmiştir” diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum