Reklam

Ankara'da Türkeli rüzgârı esti

Ankara'da Türkeli rüzgârı esti

Ankara'da Türkeli rüzgârı esti
13 Kasım 2019 - 19:09

Türkeli Gazetesin ’den Ankara’ya çıkartma

Ankara’da Türkeli rüzgârı esti

Afyonkarahisar basın camiasının en köklü gazetesi olan 68 yıldır aralıksız yayın hayatını sürdüren Türkeli Gazetesi bayrağını Hakkı Özsoy’dan devir alan Eğitimci İş adamı Önder Artuk ve İsmail Palalı Türkiye Büyük Millet Meclisinde ilimizi temsil eden milletvekillerimizi ziyaret etti.

 

Ziyarette Türkeli Gazetesi imtiyaz sahibi Önder Artuk ve İsmail Palalıya iş adamı Mehmet Güleç ve gazetemiz muhabiri Mehmet Karakaş eşlik etti.

“Objektif yayıncılığın öncüsüdür Türkeli”

Türkeli Gazetesi heyetinin TBMM’deki ilk durağı Ülkemize yaptığı baraj ve göller nedeniyle “Suyun Fatihi” olarak bilen Eski Orman ve Su işleri Bakanı Cumhurbaşkanlığı Irak özel temsilcisi Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof.Dr. Veysel Eroğlu oldu. Bakan Eroğlu ziyarette Türkeli Gazetesinin 68 yıllık yayın hayatında güvenilir ve tarafsız olarak bilindiğini söyledi. Bakan Eroğlu : “ Türkeli Gazetesi ilimizin en eski günlük yayın yapan yerel gazetesi 68 yıldır şehrimizde tarafsız, dürüst ve objektif yayıncılığın temsili olmuştur. Türkeli Gazetesi kurucusu Doktor saadettin Aygen’den bayrağı teslim alan Hacı Hakkı Özsoy 33 yıl bayrağı en iyi şekilde taşıyarak şehrimize sayısız hizmetleri olmuştur. Gazetecilik mesleği gönül işidir mesleğe gönül vermek gereklidir. Bu bayrağı taşıma görevi artık Önder Artuk ve İsmail Palalı’da yayın hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Düşünce ve ifade özgürlüğünün temelidir basın

Ziyaretin ikinci durağı Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Avukat Ali Özkaya oldu. Milletvekili Özkaya ‘da basının toplumda önemine değindi. Milletvekili Özkaya :  “Düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracı durumunda bulunan basın, demokrasimizin en önemli ve vazgeçilmez kurumlarından biridir. İçinde bulunduğumuz iletişim çağında basın toplumu bilgilendirmenin yanı sıra vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir sorumluluğu da üstlenmektedir. ”dedi.

Basın her zaman iç içeyiz

Ak Parti hükümetinin göreve geldiği günden beri görsel ve yazılı basın ile sıkı diyaloglar kurduğunu ifaden Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de : “  AK Parti hükümetimiz göreve geldiği günden bu yana, yazılı ve görsel medya kuruluşlarıyla yakın diyalog içerisindedir. İl Başkanlığı dönemimde ve Milletvekilliğimde de şehrimizdeki basın kuruluşları ile hep iç içe oldum. Türkeli gazetesinin yeni yayın döneminde başarılar diliyorum.” Dedi.

Türkeli Basın Meslek ilklerine önem verir

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ise Türkeli Gazetesinin basın meslek ilkelerine her zaman dikkat ettiklerinin altını çizdi. Milletvekili Taytak: “Türkeli Gazetesi 1951 yılından bu güne yayın hayatı boyunca, basın meslek ilkeleri doğrultusunda, başarılı yayıncılığın önde gelen isimlerinden olmuştur. Hakkı Özsoy’dan Görevi daha da ilerilere taşımak için devir alan iş adamlarımız Önder Artuk ve İsmail Palalı’ya tebrik ediyorum. Tüm gazete çalışanlarına yeni yayın döneminde başarılar diliyorum.” dedi.

Halka doğru bilgi aktarabilmek adına özveri ile çalışıyorsunuz

Türkeli Gazetesi heyetinin son durağı Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal oldu. Milletvekili Köksal: “Türkeli Gazetemiz şehrimizde kamuoyunun doğru bilgilendirmesi, yapılan hizmetlerin ve yaşanan problemlerin doğru ve tarafsız bir şekilde halka yansıtılması için gece gündüz demeden güç şartlar altında özveri ile çalışıyor. Yeni yayın döneminde de objektif ve tarafsız yayıncılığın devam edeceğine inancımız tamdır.” dedi

Afyon’umuza hizmet etmek adına istişarelerde bulunduk

Türkeli Gazetesi heyeti adına ziyaretleri değerlendiren imtiyaz sahibi Önder Artuk : “Türkeli Gazetesi olarak ilimize hizmet eden Milletvekillerimizi Ülkemizin temeli olan Türkiye Büyük Millet Meclisinde ziyaret ettik. Mazisi temiz, Afyonkarahisar ve bölgenin ender uzun soluklu bir yerel gazetenin sorumluluğunu almak bizlere nasip oldu. Afyonkarahisar’ın gelişmesi ve güzel hizmetlerde buluna bilmek adına milletvekillerimizle istişarelerde bulunduk. ”dedi.

Türkeli her geçen gün gücüne güç katacak

Gazetemizin ortağı İş adamı İsmail Palalı da Türkeli Gazetesinin önceki dönemde olduğu gibi halkımıza doğru dürüst ve objektif haber verebilmek adına her geçen gün teknolojik gelişmelerle büyüyerek gücüne güç katacağını söyledi.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum