Reklam

Köksal, vatandaşların sorunlarını TBMM'de dile getirdi

Köksal, vatandaşların sorunlarını TBMM'de dile getirdi

Köksal, vatandaşların sorunlarını TBMM'de dile getirdi
13 Kasım 2019 - 19:01

Köksal, vatandaşların sorunlarını TBMM'de dile getirdi

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Meclis Genel Kurulu'nda EYT'lilerin, Taşeron işçilerin, 3600 ek gösterge sözü verilen kamu görevlilerinin, asgari ücretlinin, yoksulun, işsizin, çiftçinin, esnafın, KHK mağdurlarının, ataması yapılmayan öğretmenlerin ve engellilerin sorunlarını gündeme getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, EYT'lilerin, Taşeron işçilerin, 3600 ek gösterge sözü verilen polislerin öğretmenlerin, hemşirelerin, kamu görevlilerinin, asgari ücretlinin, yoksulun, işsizin, çiftçinin, esnafın, KHK mağdurlarının, ataması yapılmayan öğretmenlerin ve engellilerin sıkıntılarını dile getirdi.

“Akpeyt’lileri görmezden, duymazdan geliyor”

AKP'nin Emeklilikte Yaşa Takılanları (EYT) görmezden, duymazdan geldiğini belirten Milletvekili Köksal, "Burası Türkiye Büyük Millet Meclisi; görevlerinden biri, milletin yararına yasa çıkarmak. Peki, bu Meclis geçtiğimiz yasama yılında ve bu yasama yılının başlangıcından bu yana milletin derdine derman olacak kaç tane önerge kabul etmiş, parmak çoğunluğuna sahip olan AKP kaç tane yasa çıkarabilmiş isterseniz bir bakalım. Cevap açık aslında. EYT dediğimiz emeklilikte yaşa takılanlar mesela. Yıllardır söylüyoruz bu Mecliste. Ben yaklaşık dört yıldır milletvekiliyim, kaç defa söylediğimi ben bile hatırlamıyorum Meclis kürsüsünden ama sonuçta Nuh diyorsunuz, peygamber demiyorsunuz; üstüne üstlük bu insanların hak ettiği emekliliği inkâr edip sanki erken emeklilik istiyorlarmış gibi bir algı oluşturmaya kalkıyorsunuz; devletin “Gençsin.” deyip emekli etmediği, özel sektörün “Yaşlısın.” deyip iş vermediği bu insanları görmezden, duymazdan geliyorsunuz." dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum