Reklam

"Bir kahramanlık destanı yazdılar"

"Bir kahramanlık destanı yazdılar"

"Bir kahramanlık destanı yazdılar"
18 Ekim 2019 - 18:36

“Bir kahramanlık destanı yazdılar”

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, Orman ve Su işleri eski Bakanı, Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof.Dr Veysel Eroğlu uzlaşma sağlanan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Harekatın çok başarılı bir şekilde gerçekleştiğini ve Ülke olarak istediğimiz hedefe ulaştığımızı ifade ederek, “harekatta emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

“Sınırlarımızın güvenliği açısından gerekli bir harekattı”

Bir terör örgütünün başka bir terör örgütü ile yok edilemeyeceğini söyleyen Milletvekili Prof.Dr Veysel Eroğlu: “Daha önce defalarca söyledik, sınırlarımızın güvenliği açısından bu harekat gerekliydi. Yani en azından 32 km’lik bir güvenli bölge olarakalanın genişletilmesi ve buradaki tüm terör örgütlerinin çekilmesini daha önceden sürekli talep etmiştik.Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Devleti,  Suriye’nin değişik yerlerindeki yerleri tespit edilmiş olan insanların bu bölgelere dönmelerini imkan sağlayacak bir çözüm de teklif ediyordu. Bu çözüm de son derece insani bir çözümdü. Fakat bunu maalesef kabul etmiyorlardı. Bir terör örgütü, başka bir terör örgütü ile yok edilemez bunu her zaman savunduk. Böyle bir durum söz konusu olamaz. Neticede bizim terör örgütleriyle ilgili bütün bu taleplerimiz yerine gelmeyince en son bilindiği üzere dokuz gün önce sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Barış Pınarı harekatını başlattık”dedi.

“Bu kez masada kazandık”

Harekatın çok başarılı olduğuna değinen eski Bakan Eroğlu: “Operasyonda bütün emeği geçen askerlerimizi, emniyet güçlerimizi, herkesi gönülden tebrik ediyorum. Bir kahramanlık destanı yazdılar. Son yaşanan gelişme neticesinde bilindiği üzere Amerikan Başkan Yardımcısı Ankara’ya geldi. Cumhurbaşkanımızla bir dizi görüşmeler yapıldı. Aynı zamanda özellikle karşılıklı müzakereler yapıldı. Yalnız şunu söylemek istiyorum ki; biz Tarih boyunca savaşları arazide kazanırdık ama masalarda kaybederdik. Ama şuan da gerçekten Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında çok güzel bir siyaset takip edildi. Ve masada bu kez bana göre de kazandık”dedi.

“Taleplerimizin tamamı kabul edildi”

ABD’nin daha önce uygulayacağını belirttiği yaptırımlardan vazgeçtiğini aktaran MilletvekiliProf.Dr Veysel Eroğlu: “Taleplerimizin tamamı kabul edildi. Otuz iki km deki alan tamamıyla güvenli bölge olarak ilan edildi ve bu durum ABD tarafından da kabul edildi.Amerika daha önce uygulayacağını açıklayacağı yaptırımlardan vazgeçti. Netice olarak inşallah başta Türkiye’deki o bölgenin insanları,  bölgenin alt yapısını, ihtiyaçlarını oluşturduktan sonra oraya taşıyacağız. Sınırlarımız da böylelikle güvenli bölge sayesinde emin olacak. Ülkemiz kararlı oldu ve tüm Dünyanın tehditlerine karşı bunu başardı.” Dedi.

“Terör örgütleri kısa zamanda güvenli bölge dışına çıkarılacak”

Terör örgütleri oluşturulan 32.km’lik güvenli bölge dışına çıkacağını ifade eden Veysel Eroğlu: “Bütün terör örgütlerinin yüz yirmi saat içinde bütün silahlarını teslim etmek, bırakmak üzere ve güvenli bölge dışına çıkarılması kararlaştırıldı.Dünya genelinde hemen hemen her devlet dört milyon sığınmacıyı ağırladık diyerek teşekkür ediyor fakat hiçbir devlet elini cebine atmıyor, tekliflerimize sıcak bakmıyordu. Hatta pek çok dost bildiğimiz devletler Güney sınırımızda bir terör devleti kurmak için hazırlık yapıyordu. Yani kısacası Ülkemizin bekası açısından bu durum son derece önemliydi ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum ve şükranlarımı sunuyorum”dedi. >>Yasin AY

YORUMLAR

  • 0 Yorum