Reklam

Memur Sen yetim hane için kolları sıvadı

Memur Sen yetim hane için kolları sıvadı

Memur Sen yetim hane için kolları sıvadı
13 Ekim 2019 - 19:08

 

Memur Sen yetim hane için kolları sıvadı

Memur-Sen Afyonkarahisar İl Divan Toplantısı Afyonkarahisar Öğretmenevinde, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Memur-Sen Afyonkarahisar İl Temsilcimiz Mustafa Arslan, Memur-Sen’e Üye Sendikaların Şube Başkanları, Şube Yönetim Kurulları, Memur-Sen İlçe Temsilcileri, Memur-Sen Kadın ve Engelli Komisyonları ile birlikte Genç Memur-Sen üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Arslan açış konuşmasında; Yoğun ve yorucu geçen bir toplu sözleşme süreci yaşadıklarını belirterek kamu çalışanlarının sendikal mücadelenin omurgalı duruşu adına ortaya konulan tarihi bir sürece şahit olduklarını ifade etti.

Toplu sözleşme hazırlandı

Afyonkarahisar Belediyesi, İDEA İnsani Yardım ve Eğitim Derneği ile Memur-Sen Afyonkarahisar Temsilciliği ortaklığıyla gerçekleştirilen “Bir Yetim Bir Dilek Bir Yetimhane” projesi hakkında divanı bilgilendiren Arslan; “bu proje ile yetimlerin, mazlumların duasında olmayı, onların yüzlerini güldürmeyi hedefliyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki adımlarımızı bereketlendiren asıl mesele de budur. Biz kimin ne dediğine bakmaksızın yolumuzu yürümeye devam edeceğiz.” dedi. Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, zorlu bir toplu sözleşme sürecinden geçtiklerini, alın teri akıtan Kamu Çalışanlarının hakkını masada aradıklarını ifade etti. Teşkilat çalışmaları başta olmak üzere sosyal medya’nın önemi ve eylemsellik konularına dikkat çeken Genel Başkan Yardımcısı Uslu, 5. Dönem Toplu Sözleşme sürecine ilişkin 84 sayfalık şerhimizin Resmi Gazete’de yayımlandığını ifade etti.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum