Reklam

Yurdunuseven'den Kutlu Doğum mesajı

Yurdunuseven'den Kutlu Doğum mesajı

Yurdunuseven'den Kutlu Doğum mesajı
13 Nisan 2017 - 11:58

Yurdunuseven’den Kutlu Doğum mesajı

AK Parti İl Başkanı Yurdunuseven’den Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yurdunuseven, yüce Allah’ın son elçisi Hz. Muhammed’in (SAV) kardeşlik, barış, huzur ve mutluluk dolu mesajlarının günümüzde çok daha önemli ve anlamlı hale geldiğini bildirdi.

Yurdunuseven, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada Allah’ın son elçisi, Hz. Muhammed’in (S.A.V.) gelmesi ile insanlığın ufku vahiyle yeniden aydınlandığını kaydetti.

Alemler için bir rahmet

Yurdunuseven mesajında Müslümanların kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)  ile ilgili olarak “Ey Muhammed, biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik” buyrulduğunu belirterek, Yüce Peygamberimizin sadece insanlar için değil alemler için bir rahmet olduğunu belirtti.

‘Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’

Yurdunuseven mesajında şu ifadelere yer verdi: “Diyanet İşleri Başkanlığımız 2017 yılı Kutlu Doğum Haftası için ‘Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’ temasını belirlemiştir. Güven; inanmak ve emin olmaktır, endişelerden sıyrılmak ve korkuları bir kenara bırakmaktır. İslam’da iman ile güven arasında çok güçlü bir ilişki mevcuttur. İman eden kimse anlamına gelen ‘mümin’; güvenilir insan anlamına gelen ‘emin’; güven, güvence ve güvenlik anlamına gelen ‘emniyet’ aynı kökten beslenmektedir. Bu kökün bağlandığı nokta ise, Yüce Yaratıcının mahlûkata sağladığı sonsuz güvendir. Dinimiz İslam’a göre, güvenin yegâne kaynağı Yüce Allah’tır. Allah’a iman eden bir mümin, kendisinin de bir parçası olduğu varlık âleminin Yüce Allah’ın himayesi, koruması ve garantisi altında olduğuna inanır. Gerek fert gerek toplum için güven meselesi çok önemlidir. Bu önem hayatın her alanında kendini hissettirir. Komşuluk, akrabalık, arkadaşlık, ticaret, yolculuk, ilim, aile… Her yerde varlığı hissedilir.”

“Düşmanları bile kendinden emindi”

“Aile fertleri arasında karşılıklı güven yoksa o ailede huzurdan bahsedilemez” diyen Yurdunuseven, “Güven vermeyen kişi ile arkadaşlık olmaz. Güvenilir olmayan esnafla ticaret yapılmaz. Kişi güvenilir değilse hem kendisi hem de içinde bulunduğu cemiyet için huzursuzluk kaynağı olur. Şiddetin, zulmün, talanın, istismarın had safhada yaşandığı, dolayısıyla insanların güvene her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğu Cahiliye döneminde Sevgili Peygamberimizin ‘Muhammedü’l-Emin’ olarak anılması son derece manidardır. Peygamber Efendimiz hayatının her döneminde sadece müminlerin değil, düşmanlarının da kendisinden emin olduğu yüce bir şahsiyettir” ifadelerine yer verdi.

“Her şeyden önce güvenilir bir insan”

Yurdunuseven, “O, Hz. Peygamber (S.A.V.), her şeyden önce güvenilir bir insan, güvenilir bir baba, güvenilir bir eş, güvenilir bir arkadaş, güvenilir bir dosttur. Akrabaya, komşuya, ticarette muhatap olduğu insanlara, idaresi altındaki Müslümanlara güven veren, özü sözü bir, sadık insandır. Hâkimliği, komutanlığı, imamlığı, risaleti güven üzerine kuruludur. Bu düşüncelerle, Peygamberimizin kutlu doğumunu kutluyor, onun evrensel sevgi ve barış çağrısında buluşmayı diliyor, tüm hemşerilerimi sevgiyle selamlıyorum” diyerek mesajını noktaladı. >>>>Haber merkezi

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum