Reklam

"Bu süpürge ile pislikleri süpürün"

"Bu süpürge ile pislikleri süpürün"

"Bu süpürge ile pislikleri süpürün"
12 Nisan 2017 - 15:15

"Bu süpürge ile pislikleri süpürün"

 

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Çay ilçesinde halka hitap etti. Balbay'ın konuşma yaptığı platforma gelen bir vatandaş, elindeki süpürgeyi Balbay'a vererek "Bu süpürge ile pislikleri süpürün" dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde vatandaşlara hitap ederek referandumda neden "Hayır" denilmesi gerektiğini anlattı.

 

Vatandaş süpürge verdi

 

Balbay, konuşma yaptığı sırada, bir başörtülü vatandaş platforma yaklaştı ve elindeki süpürgeyi Balbay'a uzattı. Başörtülü vatandaş, "Tüm pislikleri bu süpürge ile süpürün" dedi. Balbay, bunun üzerine "Bu vatanın değerlerini bilmeyen, kadrini kıymetini bilmeyenlere bu süpürge ile bildireceğiz" dedi.

 

Anasaya değil banayasa

 

Balbay, konuşmasında şu vurguları yaptı: "15 yılda 1595 yasa çıkmış. Her üç günde bir yasa çıkarmışlar. Ama daha hızlı gideceğiz. Ben size sıfır kilometre bir araba versem ve250 kilometrehızla gideceksiniz, ama freni yok desem kabul eder misiniz? Hayır! Vatandaş 'Anayasa değil, banayasa' diyor. Haklı." >>>Haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum