Reklam

Göç İdaresi 4 yaşında

Göç İdaresi 4 yaşında

Göç İdaresi 4 yaşında
11 Nisan 2017 - 15:19

Göç İdaresi 4 yaşında

 

İçişleri Bakanlığı bünyesinde, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun Kabulü ve buna bağlı olarak Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün kuruluş tarihi olan 11 Nisan 2013’ün 4. Yıldönümü dolayısıyla Vali Aziz Yıldırım’a ziyaret gerçekleştirildi.

 

Ziyarette Vali Yardımcısı Cafer Sarılı,  İl Göç İdaresi Müdür Vekili Mehmet Kaval, kurum çalışanları ve yabancı uyruklu öğrenciler hazır bulundu. Ziyarette Vali Yardımcısı Cafer Sarılı tarafından, Vali Aziz Yıldırım’a göç yönetimi ve İl Göç İdaresi Müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgi verildi.

 

“Türkiye çok misafirperver bir ülke”

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Aziz Yıldırım ise; "Türkiye coğrafi konumu itibariyle yabancılar için doğu ile batıyı birleştiren doğal bir köprü konumundadır. Buna ilave olarak, Türkiye'nin artan ekonomik gücü ve sahip olduğu siyasi istikrarla göçmen ve mülteci kardeşlerimiz ülkemize giriş yapmaktadır. Türkiye’nin ne kadar misafirperver olduğunu, ihtiyaç sahiplerine ve misafirlere her zaman kapılarının açık olduğunu, yürütülen uluslararası politikalarla kanıtlamıştır. İlimizde de İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile yabancı uyruklu kişi ve kişilerle sorunsuz bir şekilde ilgilenilmektedir. Bu vesileyle Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün 4. kuruluş yıldönümünü kutlayarak ilimizde görev yapan tüm personele çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.>>>>Haber merkezi 

YORUMLAR

  • 0 Yorum