Reklam

Özkal Bolvadin ve İhsaniye'de

Özkal Bolvadin ve İhsaniye'de

Özkal Bolvadin ve İhsaniye'de
10 Nisan 2017 - 12:41

Özkal Bolvadin ve İhsaniye’de

 

Referandum çalışmaları kapsamında gittiği İhsaniye ve Bolvadin’de hastane ve halk eğitim merkezini ziyaret ederek, sosyal destek merkezinin açılışını gerçekleştiren AK Parti Milletvekili Hatice Özkal, ilçe emniyet müdürlüğü, cezaevi, adliye ve öğrenci yurtlarının inşaatları ile inşaat alanlarında incelemelerde bulundu.

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, anayasa değişikliğini anlatmak üzere gittiği Bolvadin’de ilçeye yapılan yatırımları yerinde inceledi. Referandum çalışmaları kapsamında ilk olarak Bolvadinli muhtarlarla bir araya gelen Milletvekili Hatice Özkal, muhtarlara Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı. Muhtarların anayasa değişikliğine ilişkin sorularını yanıtlayan Milletvekili Özkal; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara büyük değer verdiğini hatırlatarak, muhtarlardan CHP’nin iddialarına inanmamalarını istedi. Muhtarlıklarının kaldırılacağı iddiasının saçma bir yalan olduğunu ifade eden Özkal, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı üzere artık muhtarlarımızın sigorta primlerinin bile devlet ödeyecek” dedi.

 

“Oy kullanmak isteyen hastalar götürülecek”

 

Bolvadin temasları kapsamında Devlet Hastanesi’ni ziyaret eden Milletvekili Hatice Özkal, hastane yönetiminden hastanenin durumuyla ilgili bilgi aldı. Personel ve hasta sayısının yanı sıra hastanenin bir eksik veya ihtiyacı olup olmadığını soran Milletvekili Özkal, tedavi gören hastaları yataklarında ziyaret etti. Doktorlara hastaların sağlık durumu ve tedavi süreçlerini soran Özkal; acil şifalar dileği hastaların taleplerini de dinledi. Hastalardan referanduma kadar iyileşmelerini isteyen Özkal, oy kullanamaya gitmek isteyen hastaların Sağlık Bakanlığına bağlı ambulans ve araçlarla oy kullanmaya götürüleceğini söyledi. Hastalara ve refakatçilere anayasa değişikliğini anlatarak, ‘evet’ tercihinde bulunmalarını isteyen Özkal, “Sağlık reformunu gerçekleştiren AK Parti'nin yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır. Ancak anayasa değişikliği parti değil ülke meselesi, Ülkemizin bekası ve geleceği söz konusu. Bu yüzden parti ayırmadan ülkemiz için ‘evet’ diyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Bir daha darbe olmaması için değiştiriyoruz”

 

Hastanenin ardından huzurevini ziyaret eden Milletvekili Hatice Özkal, huzurevi sakinleriyle yakından ilgilendi. Huzurevinde kalan yaşlılarla uzun uzun sohbet eden Hatice Özkal, huzurevi sakinlerinden darbe ve ihtilal anılarını dinledi. Kendisinin hem 1980 darbesini hem de 28 Şubat’ı acı tecrübelerle yaşadığını ifade eden Milletvekili Özkal, Türkiye’de bir daha darbe olmaması için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesinin hedeflendiğini söyledi. Türkiye’de halkın iradesi üzerinde hiçbir güç olmaması amacıyla anayasa değişikliğinin yapıldığını kaydeden Özkal, halkın seçtiği hükümet ve milletvekillerinin hiçbir güç tarafından devrilmemesi amacıyla sistemin ve TBMM’nin güçlendirildiğini kaydetti. Huzurevi ziyaretinin ardından ilçe merkezinde seçim bürosunun da açılışını gerçekleştiren Özkal, seçim bürosu önünde toplananlara referandumun Türkiye’nin geleceği açısından önemini anlattı. Türkiye’nin geleceğinin mevzu bahis olduğunu ifade eden Özkal, hangi partiden olursa olsun vatan, millet, bayrak için herkesi ‘evet’ tercihinde buluşmaya davet etti.

 

Yatırım sağanağı devam edecek

 

Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan, AK Parti Bolvadin İlçe Başkanı Halil İbrahim Sevim, AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk’le birlikte ilçede yapımı devam eden yatırımları inceleyen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, ilçe emniyet müdürlüğü inşaatını gezdi. Müteahhit firma yetkililerinden inşaatla ilgili bilgi alan Milletvekili Özkal;yaklaşık 3,2 milyon TL değerindeki yatırımın Bolvadin’e yakışır nitelikte olacağını aktardı. Bolvadin’de yapımı devam eden öğrenci yurdu inşaatlarını da gezen Milletvekili Özkal, ilçede devam eden bir kız ve bir erkek öğrenci yurdunun bir yıl içinde tamamlanarak hizmete gireceğini belirtti. Adliye ve cezaevinin yapılacağı arazilerinde de incelemelerde bulunan Özkal, Bolvadin’e son üç yılda yaklaşık 500 Milyon TL’lik yatırım yapıldığını vurguladı. Türkiye’nin AK Parti ile hızlı bir kalkınma sürecine girdiğini hatırlatan Özkal, “Ülkemiz ve Afyonkarahisarımız gibi Bolvadinimiz de hizmet sağanağından nasibini alıyor. İnşallah 16 Nisan sonrası daha güçlü, kendine güvenen, geleceğe emin adımlarla yürüyen bir Türkiye olacak. Güçlü ve kalkınmış Türkiye’de yatırımlar da artarak devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

İhsaniye ilçesine ziyaret

Gazlıgöl, İhsaniye ve Yaylabağı’nda da anayasa değişikliğini anlatan Özkal, ‘hayır’ diyenlerin Türk Milletinin aklına, ferasetine ve kararına güvenmediğini söyledi. Referandum çalışmaları kapsamında ilk olarak Gazlıgöl’ü ziyaret edenAK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Gazlıgöllü kadınlarla buluştu. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattığı kadınlardan 16 Nisan’da ‘evet’ için destek isteyen Milletvekili Özkal, anayasa değişikliğiyle cumhurbaşkanlığı ile başbakanlık makamlarının birleştiğini söyledi. Değişikliğin cumhurbaşkanları ile başbakanlar arasındaki anlaşmazlık, kavga ve krizleri sona erdireceğini ifade eden Özkal, krizlerden arınacak Türkiye’nin yoluna daha emin adımlarla ve güçlenerek devam edeceğini aktardı.   >>>>Haber merkezi

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum